Десять років херсонець Владислав Кучер готує крафтову каву. Рецепти напоїв знаходить в історичній літературі та у культурних традиціях різних народів.
Владислав каже, з початком повномасштабного вторгнення кава у Херсоні набула нової властивості. Тепер міцніша, адже готується у прифронтовому місті, під обстрілами.
«Це в нас найміцніша кава, «Кава з-під обстрілів» — отак я її називаю. Тільки дурень не боїться, розумієте. А в мене таке враження, що стіни захищають. Я вдома, і це головне», — говорить чоловік.
Господар кав’ярні та бариста Владислав Кучер готує каву, Херсон, 6 вересня 2024 року. Суспільне Херсон
Владислав Кучер відновив роботу своєї кав’ярні у січні 2024 року. Розповідає, під час окупації Херсона заклад зачинив, а сам виїхав до Білої Церкви. Там чоловік відкрив кав’ярню, але за рік вирішив повернутись додому.
«31 жовтня буде рівно 10 років, як я відкрив оцю кав’ярню, у 2014 році це було. Я спочатку купив ростер, щоб обсмажувати каву. Думаю, буду займатись оптом, буду реалізовувати свою каву. А для доньки вирішив відкрити цей заклад, але вона завагітніла і тому довелось мені оцим всім займатись», — каже він.
Кава, яку приготував Владислав Кучер, Херсон, 6 вересня 2024 року. Суспільне Херсон
Владислав розповів, що має дві освіти: педагогічну та економічну. Тому до відкриття власного бізнесу поставився ґрунтовно: персонал кав’ярні навчав професійний бариста. Владислав тим часом почав пошуки та розробку рецептів напоїв.
«У 2016 чи 2015 році, я вже не пам’ятаю, коли це було, я натрапив на одну статтю в інтернеті, де один іноземний археолог розповідав, як готували каву за часів царя Соломона і цариці Савської. Ця кава робиться з карамелізованим медом. Коли до мене дівчата приходять, я кажу, що не чаклую, це так вона робиться ця кава. Деяким людям не подобається, бо вона солодка, багато людей п’є каву не солодку. Коли я оце прочитав, я думав, що каву як і чай потрібно пити не солодкою, ну це неправильно. Каву з самого початку пили солодкою, підсолоджували медом, от це вам біблійна кава», — говорить Владислав.
Відвідувачі кав’ярні Владислава Кучера, Херсон, 6 вересня 2024 року. Суспільне Херсон
Зараз у своїй кав’ярні Владислав працює баристою. Говорить, має можливість більше спілкуватися з відвідувачами та експериментувати з кавою.
«Ще в мене є кава, про яку мені розповів мій друг, так готувала його бабуся. Мій друг, він єврей, етнічний, як кажуть, ашкеназець. І його бабуся готувала каву з часником і сіллю», — каже власник кав’ярні.
Більшість рецептів Владислав трансформує та адаптує під сучасні умови. Розповідає, під час приготування кави любить імпровізувати. Чоловік ділиться секретом: головні складові смачної кави – правильно підібраний сорт та якісна вода. Щоб відчути увесь смак напою, його треба пити охолодженим.
«Тому, що рецептори які відповідають за смак, знаходяться поруч з тими рецепторами, які відповідають за холод, тепло. І коли ви п’єте гаряче, то ті рецептори, які відповідають за холод та тепло, вони збуджуються і у вас вже ваш мозок не сприймає смакові властивості», — розповів Владислав.
Серед авторських рецептів закладу є і херсонська кава. Рецепт її приготування Владислав не розкриває, говорить – використовує молекулярну кухню, а один з інгредієнтів готується протягом доби.
Суспільне Херсон А_Степовой