Самогубство чоловіка у ТЦК в Харкові: справу розслідують ДБР і поліція

Слідчі Державного бюро розслідувань з’ясовують, чи на законних підставах перебував у районному ТЦК Харкова чоловік, який 12 травня вистрибнув з вікна третього поверху та загинув, відкрито відповідне кримінальне провадження.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу речник Територіального управління ДБР у Полтаві Олександр Білка.

“За матеріалами, які надійшли з ГУ Нацполіції в Харківській області, щодо правомірності перебування особи в приміщенні терцентру комплектування та соціальної підтримки розпочато кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень)”, — поінформував речник.

Органи Національної поліції продовжують розслідування цього інциденту за ч.1 ст.115 КК України (з приміткою “самогубство”), додав Білка.

Як повідомив в етері “Суспільного” 20 травня начальник Головного управління Нацполіції в Харківській області Петро Токар, експерти не виявили на тілі загиблого тілесних ушкоджень, крім тих, що виникли внаслідок падіння з висоти.

"На місце одразу прибула слідчо-оперативна група, провела огляд місця пригоди, опитала очевидців, свідків та вилучила відеозаписи з камер спостереження, які функціонували на території РТЦК та СП і в приміщенні. Хочу сказати, що, попри різні маніпуляції, під час проведення розтину трупа загиблої особи не здобуто жодних відомостей про наявні тілесні ушкодження, не притаманні для падіння з висоти третього поверху”, — сказав Токар.

За його даними, наразі у слідства немає підстав вважати, що людину довели до самогубства.

“Опрацювавши відеозаписи, ми не бачимо жодних відомостей про те, що особу саме довели до самогубства", — сказав Токар.

Також він прокоментував опубліковані в мережі скрини переписки чоловіка: чоловік писав, що він категорично не хоче йти на війну та гіпотетично розглядає самогубство за певних обставин.

"Слідчі вивчили ряд публікацій, які виставлені членами гуртка велосипедистів, у якому покійний перебував. І там є певні публікації, які він робив, де зазначав, що в жодному разі він не підтримує цю війну, не донатить, у жодному разі він не піде воювати, смерті він не боїться. І якщо гіпотетично так складеться, що йому треба буде брати до рук зброю чи воювати, то йому краще покінчити життя самогубством", — переповів Токар.

Переписка велосипедистів опублікована у кількох каналах у Телеграмі. Зокрема, чоловік пише: “Якби гіпотетично мені запропонували контракт, в якому говорилося б, що я “служу”, скажімо, в Межигір’ї, точно не торкаюся зброї і займаюся лише тим, що вкручую шурупчики в радіостанцію, або другий варіант: кулю в лоб на місці — я б обрав другий (за відсутності інших варіантів, знову ж таки, гіпотетично)”. Також він наголошує, що не донатить на армію, не купує товарів, з продажу яких відраховують на військо, не має проблем зі здоров’ям чи якихось відстрочок, принципово не носить із собою документів.

Війну він називає “братоубийственной” та каже, що не йде на фронт "з міркувань совісті". Ще чоловік повідомляє, що його вже затримували раніше у травні співробітники ТЦК та застосовували фізичну силу.

Як повідомляв Укрінформ, 12 травня 39-річний чоловік вистрибнув із вікна третього поверху будівлі ТЦК у Харкові, за даними поліції, “ознак насильницької смерті не виявлено”, крім травм, отриманих унаслідок падіння з висоти. Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство) з приміткою “самогубство”.

В обласному ТЦК та СП заявили, що жодних протиправних дій щодо громадянина не вчинялося. Згодом Оперативне командування “Схід” повідомило, що начальника районного ТЦК і його заступника усунули від виконання службових обов'язків на час розслідування щодо смерті чоловіка.

У поліції підтвердили, що загиблого з 11 травня розшукували родичі.

Джерело

Новости Херсона