Сейм Польщі відхилив законопроєкт Навроцького з пропозицією карати за «пропагування бандеризму»

Сейм Польщі відхилив президентський законопроєкт про допомогу українцям у зв’язку зі збройним конфліктом на території України. Серед відхилених правок була, зокрема, пропозиція карати за «пропагування бандеризму й діяльності ОУН-УПА» в РП.

За відхилення проєкту проголосували 244 депутати правлячої коаліції, 198 були проти, троє утрималися, передає кореспондент Укрінформу.

Президентський законопроєкт був підготовлений після того, як наприкінці серпня президент РП Кароль Навроцький наклав вето на урядовий законопроєкт про допомогу громадянам України. Після передачі президентського законопроєкту до Сейму його направили на громадські консультації. Тим часом парламент ухвалив нову версію урядового законопроєкту, а Навроцький підписав його. У ньому була частина президентських правок, зокрема щодо посилення урядового контролю за отриманням українцями виплат на дітей.

Водночас відкинутий парламентом РП напередодні президентський законопроєкт включав також запровадження покарання за «пропагування бандеризму та діяльності ОУН–УПА» на тих самих засадах, що й за пропаганду нацизму, комунізму чи фашизму. У Польщі за публічне пропагування ідеологій комунізму чи нацизму передбачається покарання до трьох років позбавлення волі. Ще одна пропозиція Навроцького стосувалася закону про польське громадянство. Зокрема, президент пропонував збільшити мінімальний строк безперервного перебування іноземцями в Польщі, необхідний для надання громадянства, з трьох до десяти років.

Як передавав Укрінформ, президент Польщі Кароль Навроцький з другого разу підписав закон про допомогу українцям у зв’язку з воєнними діями в Україні, на попередню редакцію якого він наклав вето наприкінці серпня. Голова канцелярії президента Польщі Збігнєв Богуцький з цього приводу заявив, що Навроцький востаннє підписує закон про допомогу воєнним біженцям з України, оскільки «на сьогодні немає підстав та жодної причини для продовження такого роду дій».

Раніше Навроцький інформував, що заветував закон про допомогу громадянам України. Своє рішення Навроцький мотивував, зокрема, тим, що соцдопомогу на дітей за програмою 800+ повинні отримувати тільки українці, які працюють у Польщі.

Джерело

Новости Херсона