З настанням весни та цвітінням дерев і рослин у багатьох людей можуть виникати сезонні алергічні реакції. Для тих, чий організм реагує на такі природні явища, цей час може принести небажані прояви. Ми дізнавались, якою наразі є ситуація у Херсоні з сезонною алергією та як уберегтися від неї.
Навесні кількість звернень херсонців до лікарів через алергію збільшується, говорить завідувачка відділення екстреної медичної допомоги Олена Побер.
«Так буває щороку. Причинами для алергічних реакцій можуть стати пилок рослин, які квітнуть, та тополиний пух», — розповіла лікарка.
Сезон алергії починається у квітні-травні, коли починає літати тополиний пух, Херсон, травень 2025 року. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
Симптоми алергії схожі на симптоми ГРВІ чи застуди. Тому при перших проявах по типу чхання, закладеність носа, задишка, загострення бронхіальної астми, сльозотеча, пирхота в очах, люди намагаються лікуватися самостійно. Проте, медики радять звернутися до спеціаліста, особливо, якщо це повторюється в один і той же час.
У Херсоні вулиці, кущі і трава покриті тополиним пухом, він кружляє і падає на людей, все потопає у білому пуху. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
Для уникнення загострень, пов’язаних з алергічними проявами, варто дотримуватися певних правил.
«Необхідно перебувати на повітрі після 15:00. Не знаходитися на свіжому повітрі у вітряну погоду. Користуватися автотранспортом з закритими вікнами. Проводити вологе прибирання в приміщенні. Якщо відкривати вікна, то завішувати зволоженим простирадлом. У вітряну погоду пилок розповсюджується швидше, осідає на слизові оболонки дихальних шляхів і сприяє виникненню чи загостренню алергічної реакції, або бронхіальної астми», — рекомендує Олена Побер.
Частіше всього до медиків звертаються пацієнти з набряком Квінке, кропив’янкою, загостренням бронхіальної астми, яке має алергічний компонент.
За словами лікарки, алергія – це є патологічна імуновідповідь організму людини на підвищену чутливість до певних агентів, які називаються алергенами. Алергенами можуть бути як тополиний пух, лікарські препарати, харчові продукти, шерсть тварин і низка інших факторів.
Неприємні симптоми викликають бактерії, алергени та сміття, які переносяться тополиним пухом. Суспільне Херсон/Олександр Корняков
До початку повномасштабного вторгнення у відділенні екстреної медичної допомоги працювали два лікарі-алергологи. Зараз при необхідності фахівці проводять консультації онлайн. Також, є можливість самостійно звернутися до відділення екстреної допомоги.
При легких симптомах алергічної реакції можна проконсультуватися з сімейним лікарем. Якщо є порушення дихання, набряк обличчя, язика, то тоді необхідно звертатися у відділення екстреної медичної допомоги або викликати швидку допомогу.
У Херсонському обласному центрі контролю та профілактики хвороб, повідомили, що цього року спостерігають у місті появу тополиного пуху раніше, ніж зазвичай.
«Ми вже фіксуємо як факт — пух є і людям треба бути обережними. Захищатися — окуляри, маски, вода має бути з собою. Щоб мати можливість і попити, і промити руки, а іноді й очі», — говорить головна державна санітарна лікарка Херсонської області Наталя Асатурова.
Суспільне Херсон А_Степовой