Херсон °C«Я за коррупцию буду руки рубать»: Андрей Путилов 4 года обманывает избирателей

12.04.2016 Вт 17:46  


Голові облради Андрію Путілову знову можуть інкримінувати порушення Закону. Більше того, судячи із документів, що «Херсонские вести» знайшли у відкритих джерелах, порушував його ще тоді, коли був депутатом ВР.


Андрій Станіславович є засновником ТОВ «Механічний завод», яким керує його батько. І на думку деяких місцевих журналістів, завод є великим експортером. Нам вдалося дізнатися, хто допомагав Путілову здійснювати «не зовсім чистий експорт».


Екс-голова ХОДА часто наголошує на необхідності жорсткої боротьби із корупцією, привселюдно декларує несприйняття цього явища, обіцяє швидко реагувати на будь-яку інформацію щодо корупції, ледь не до покарання корупціонерів власними руками.

 

Також Андрій Путілов нещодавно заявляв, що не дозволить займатися бізнесом компаніям, які зареєстровані не на Херсонщині. З цим твердженням важко не погодитись, адже таким чином Путілов робить цілком зрозумілі та прийнятні речі – захищає фінансові інтереси області, над якою, фактично, тримає шефство.

 

Та чи не були ці дві заяви обмовкою, як-то кажуть «по Фрейду»? Чи не старається за гучними заявами приховати власний страх щодо можливих порушень законодавства? Чи може веде підкилимні ігри, які йдуть у розріз із його антикорупційною риторикою? Але ми ще повернемося до морального аспекту фінансових операцій компаній Андрія Путілова.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В тени Порошенко: Путилов отмывает НДС с Курченко и выводит прибыль в оффшоры


27-го січня 2001-го року у Києві було створене товариство з обмеженою відповідальністю «Експоресурс». Як основний вид економічної діяльності були вказані «інші види оптової торгівлі». Засновником товариства значиться Путілов Андрій Станіславович.

На перший погляд, може здатися, що це просто збіг, адже адреса реєстрації у «цього» Путілова київська. Можна назвати найбільшою випадковістю те, що ім’я керівника «Експоресурса» повністю збігається з ім’ям помічника Андрія Станіславовича під час його депутатства – Олег Анатолійович Семенов. І люди з оточення Путілова, подейкують, що сам екс-губернатор називав Семенова своїм кращим другом і дуже дорожив цією людиною.

Втім, відповіді на всі «питання щодо можливих випадковостей» нам дає Єдиний реєстр судових рішень. І саме інформація звідти дає нам право стверджувати, що перевіркою фінансової діяльності підприємств Путілова мають займатися правоохоронці.


ТОВ «Експоресурс» більше десятиліття судилося з податківцями Шевченківського району столиці. Предметом спору, очікувано, стало повернення ПДВ. Ми вже писали, якМеханічний завод використовував фірму-прокладку, чию фіктивну діяльність довів суд. І знову завод, яким керує Станіслав Путілов, став фігурантом справи, але на цей раз, уже опосередкованим.

За матеріалами судового розслідування, «Експоресурс» уклало з «Механічним заводом» договір комісії, як комітента і комісіонера відповідно. Простішими словами – маленьке підприємство з Києва просить керівництво величезного заводу продати їхні вироби з алюмінію. А якщо ще простіше – фірма Путілова укладає договір з іншою фірмою Путілова.


Для того, щоб картинка стала більш прозорою, ми дізналися звідки у підприємства зі статутним фондом у 50 тис грн (45 із яких Андрія Путілова) у розпорядженні вироби з алюмінію, які потім продали за майже мільйон доларів. Відомості, які знайшли у реєстрі судових рішень, зовсім не здивували. Третьою фірмою у ланцюгу операцій з алюмінієм є «Юженергокомплект» – заснована Андрієм Путіловим.

Отже, Путілов продав сам собі алюміній, а потім попросив у самого себе перепродати його закордон. Щодо «експорту» цих виробів у суддів теж виникли питання.


Так, в матеріалах судової справи є договір підписаний продавцем ТОВ «Механічний завод» та покупцем Genterley Financial INC (Угорщина). У договорі йдеться, що «мехзавод» продає угорцям вироби за 920000 доларів США. Працівники Херсонської митниці оформили вантажно-митні декларації з поміткою «під митним контролем». Серед країн призначення була і Угорщина. Але податківці Києва отримали відповідь від українського бюро Інтерполу, де угорські колеги повідомили, що на їхній території немає жодної юридичної особи з назвою Genterley Financial INC.

Також, представники податкової звертають увагу на те, що у митних деклараціях відсутні позначки від Чорноморської, Чопської та Карпатської регіональної митниць. У зв’язку з цим у ДПІ дійшли висновку, що ТОВ «Експоресурс» експорт чушок з алюмінію у квітні 2001 року не проводило, адже документального підтвердження вивезення за межі митної території України вищевказаного товару немає. Себто, підприємство засноване Путіловим звинувачували у простому обмані – по документам продаж оформлений, як експорт, але насправді, алюміній міг продатися і в Україні. А звернення «Експоресурсу», щодо повернення ПДВ базувалося саме на «експортних» пунктах податкового законодавства.


Відкритим також залишається питання – якщо алюміній «не перетинова» територію України, то хто ж переслав на рахунок «Експоресурсу» майже мільйон доларів з-за кордону?

 

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Яна Теплова: Коррупционную схему поборов с предпринимателей организовал Андрей Путилов

 

Більше десяти судових засідань часто мали протилежні результати – правим у спорі визнавали то податкову інспекцію, то Путіловський «Експоресурс». Але у 2013-ому році Окружний адміністративний суд Києва видав остаточну постанову – визнати дії ДПІ не правочинними та зобов’язати повернути товариству «Експоресурс» 1271585 грн, як бюджетну заборгованість із податку на додану вартість, а також 528832 грн як штрафну пеню за несвоєчасну сплату боргу.

 

Думки редакції розділилися у твердженні «Чи можна проводити паралелі у перемозі Путілова в суді з його тогочасною роботою Народним депутатом Верховної Ради?». Ми це залишаємо на розсуд читача, але акцентуємо увагу на тому, що різні судді говорили протилежні речі. Загалом, ця постанова залишила більше питань, ніж відповідей.

 

Але завдяки наполегливості та впертості Шевченківських податківців виплата з держбюджету затрималася ще на два роки – ДПІ не зупинила постанова Окружного адмінсуду, і вони подали касаційну скаргу спочатку до Вищого адміністративного, а програвши там, відправились у Верховний суд України. І вже Верховний суд вирішив, що на користь «Експоресурс» треба стягнути з бюджету все ті ж майже два мільйони гривень. Ця ухвала вже не підлягає оскарженню.

Судячи із вищезазначеного та на підставі наявних документів, ми стверджуємо, що Андрій Путілов скоїв правопорушення, подаючи до декларації про доходи завідомо неправдиві дані. Адже у графі «статутних внесків» значиться лише його частина у ТОВ «Механічний завод». А про заснування «Експоресурс», здається, Андрій Станіславович забув. 


Через те, що Закон в Україні не має зворотної дії, то відповідати за зміненим Законом України Про засади запобігання і протидії корупції, пан Путілов може лише за декларацію 2015-го року.


Але чи сумісний штраф від 17000 до 42500 грн відповідно до ст. 172-6 «Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення» із моральною стороною такого обману. Виходить, що Андрій Путілов уже декілька разів обманював виборців. Чи повірять йому в наступний раз?

 

Також ми направляємо зібрану інформацію до Національного антикорупційного бюро, для того, щоб визначити чи був Андрій Путілов «вигодонабувачем» у підприємстві «Експоресурс», адже у його деклараціях з 2012-го року, як прибуток вказані лиш кошти зароблені на держслужбі.

 

Зазначаємо, що якщо компетентними органами буде доведене порушення антикорупційного законодавства, то голові облради може загрожувати до двох років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

 

*Публикация подготовлена благодаря поисковому сервису Youcontrol.com.ua

 

Євген Руденко, спеціально для "Херсонских вестей"

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.