Соцвиплати внаслідок інвалідності тепер адмініструє Пенсійний фонд — розʼяснення МОЗ

Внутрішнє адміністрування соціальних допомог, які отримують громадяни України, з 1 липня 2025 року здійснює Пенсійний фонд.

Про це йдеться у розʼясненні Міністерства охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

Зазначається, що управління процесами призначення, обліку та нарахування виплат переходить від органів соціального захисту до ПФУ.

«Для людини, яка отримує соціальні виплати, нічого не змінюється. Усі, хто має чинний статус інвалідності та відповідне право на допомогу, продовжать її отримувати без додаткових звернень чи процедур. Зміна органу, який відповідає за виплати, є виключно технічним процесом і не потребує від людини жодних дій», — указується в повідомленні.

1 липня Пенсійний фонд України набув повноважень з призначення та виплати державної соціальної допомоги, зокрема:

  • державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  • державної соціальної допомоги на догляд;
  • державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • допомоги на поховання особам, які одержували державну соціальну допомогу та не мали права на пенсію, особам з інвалідністю, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

Як зазначають у МОЗ, після проведення оцінювання експертною командою всі рішення щодо встановлення або перегляду статусу інвалідності формуються в електронній системі щодо оцінювання повсякденного функціонування. Ця система забезпечує автоматичну передачу інформації до систем Мінсоцполітики і далі до Пенсійного фонду для подальшого нарахування виплат.

Далі після звернення — офлайн чи онлайн — заявка одразу надходить у систему та обробляється без зайвих затримок.

Звернутися по виплати можна як через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду, так і до одного з понад 500 сервісних центрів ПФУ.

Також, як і раніше, за оформленням виплат можна звертатись до ЦНАПів чи сільських/селищних/міських рад. Одразу після звернення до будь-якої доступної точки заявка потраплятиме в опрацювання працівнику Пенсійного фонду. Після розгляду призначення виплати на картку особи надходитимуть у тому банку, де вона обслуговується.

«Міністерство охорони зосереджується на питаннях здоров’я людини. Лікарі визначають потребу в оцінюванні функціонування, проводять медичні втручання, формують медичні висновки та направляють людину до експертної команди. Після чого рішення команди передається в соціальну сферу для надання соціальної підтримки зі сторони держави», — йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, з 1 січня 2025 року в Україні замість МСЕК запрацювала нова система оцінювання повсякденного функціонування людини. За даними МОЗ, до системи вже заведено понад 254 тисячі справ.

Систему забезпечують 1422 експертні команди у медичних закладах, до складу яких входять 6896 фахівців; понад 69 тисяч лікарів вже працюють у системі, а підтримку процесу надають 893 адміністратори закладів охорони здоров’я.

Фото: ПФУ

Джерело

Новости Херсона