
Сполучені Штати вирішили запровадити імпортні мита в розмірі 50% практично на всі товари, що імпортуються з Канади.
Як повідомляє Укрінформу, відповідну заяву оприлюднено на сайті Білого дому.
“Президент Дональд Трамп підписав три укази… про запровадження 50% мит на певні товари з Канади у відповідь на дискримінаційне ставлення Канади до американської продукції”, — йдеться в документі.
Зазначається, що цим рішенням США “вирівнюють правила гри для важливого американського експорту: машин, алкоголю та молочної продукції”.
“Кожен з трьох указів запроваджує 50% мита на певний тип канадського імпорту: від вина та хокейних ключок до цементу”, — наголосили у Білому домі.
Показово, що США не зробили широкого винятку для товарів, які ввозяться відповідно до угоди про вільну торгівлю з Канадою та Мексикою. Єдині винятки — енергоносії, поташ, морепродукти та критичні мінерали.
“Мита, які набудуть чинності через 30 днів після підписання указів, мають на меті компенсувати тягар та невигідні умови для американських товарів, повʼязані з канадською дискримінацією”, — вказали у Трампа.
Як повідомляв Укрінформ, президент США пригрозив Канаді підвищенням імпортних мит через лісові пожежі, що вирують на території країни.
Фото Укрінформу можна купити тут
