Статус дитини, постраждалої від воєнних дій, є підставою для отримання соцгарантій — Лубінець

Ухвалений ВР закон №12385 усуне дискримінаційну практику, коли статус дитини, яка постраждала від воєнних дій чи збройних конфліктів, не могли отримати ті, хто не постраждали фізично, але стали свідками жорстокості війни.

Про це повідомив у Телеграмі Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

"Що ж саме змінює цей Закон? Удосконалюється механізм надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій чи збройних конфліктів. Це дозволяє охопити ширше коло дітей, які зазнали впливу війни; усувається дискримінаційна практика, коли статус не могли отримати діти, які не постраждали фізично, але стали свідками жорстокості війни, втратили житло або були вимушені залишити свої домівки", — розповів він.

Також, за словами Лубінця, цей закон дозволить розширити можливості для документального підтвердження обставин, у яких перебувала дитина під час повномасштабної війни РФ проти України.

"Пояснюю чому важливі ці зміни: саме статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, є підставою для отримання низки державних соціальних гарантій, пільг та психологічної підтримки. Також закон відповідає міжнародним стандартам захисту прав дитини, зокрема Конвенції ООН про права дитини… На мою думку, ухвалення закону сприяє відновленню справедливості для тисяч дітей, які постраждали не лише фізично, але й емоційно, психологічно та соціально через війну", — наголосив омбудсмен.

Окрім того, додав він, закон дозволить зменшити адміністративне навантаження на сім’ї, які раніше стикалися з надмірною бюрократією при оформленні цього статусу для дітей.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон щодо реалізації права дітей на отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Джерело

Новости Херсона