Сумнівні компанії продовжують отримувати мільйонні підряди в Херсоні 

Херсонський міський перинатальний центрі імені Клименко, який раніше влада міста вирішила ліквідувати та приєднати до лікарні Тропіних, замовив послуги з поточного ремонту гідроізоляції фундаменту в одному з корпусів закладу. Про це стало відомо з порталу державних закупівель Prozorro. 

Підряд вартістю понад 611 тисяч гривень отримала компанія ТОВ “Селентрейд” без проведення відкритого тендеру, що дозволяється під час воєнного стану. Самі ж роботи мають завершитися до 25 грудня цього року.

Що відомо про “Селентрейд”?

ТОВ “Селентрейд” була створена лише три місяці тому. Зареєстрували компанію в Черкаській області, а вже у квітня вона “перебирається” в Херсон. 

Засновником та директором “Селентрейду” є Руслан Миронюк – житель Черкащини, який разом із своєю компанією також “переїхав” у Херсон, перереєструвавши тут свій ФОП, який також отримує підряди, але від міського відділу цивільного захисту на ремонти укриттів. 

За даними аналітичної системи Youcontrol, раніше ТОВ “Селентрейд”, одразу після переїзду в Херсон, отримала угоду на ремонт укриття в місті вартістю 3,7 млн гривень. А Руслан Миронюк – два підряди на загальну суму майже 8 млн гривень. Судячи з таких “співпадінь”, “Селентрейд” була створена, ймовірно, саме під отримання бюджетних коштів за виконання ремонтних робіт.

Бенефіціар “Селентрейду” є також власником іншої новоспеченої “херсонської” компанії – ТОВ “Грін С Трейд”. Остання фірма поки підрядів від місцевих бюджетників поки не отримувала. Але саме її зв’язки частково можуть підтверджувати “схему”. Засновником “Грін С Трейд” є така собі жителька Києва Світлана Азарова. “Гривна” вже згадувала цю підприємицю в іншій публікації щодо сумнівних бюджетних закупівель у Херсоні. 

Варто нагадати, що Азарова, судячи з даних Youcontrol, реєструє на себе компанії, які потім перепродаються або передаються третім особам у різних регіонах України. Згодом вони починають отримувати мільйонні контракти через майданчик Prozorro. За такою схемою до Херсона переїхала у квітні цього року ТОВ “Мегаплан Фаст”, отримала нового власника та підряд на суму майже 56 млн гривень від Херсонської МВА. Мова про будівництво скандальної підземної школи в Таврійському мікрорайоні, про яке ми писали раніше. Цікаво, що адреса реєстрації “Мегаплан Фаст”, “Грін С Трейд” та “Селентрейд” повністю співпадають, що може свідчити про черговий зв’язок між ними. 

Чим перинатальний центр обгрунтував закупівлю?

Як раніше вже було зазначено, ТОВ “Селентрейд” отримав підряд на ремонт в медзакладі без проведення відкритого тендеру під час воєнного стану. Однак адміністрація перинатального центру імені Клименко в обгрунтуванні закупівлі зазначає, що було проведено нібито моніторинг цін, а пропозиція отримувача угоди виявилася найменшою. 

Медзаклад направив запити до ще двох ФОПів, які потенційно могли б бути конкурентами “Селентрейду”. Медики обрали підприємців Олексія Нечая та Сергія Буранкова. 

Олексій Нечай є жителем Білозерки та встиг раніше отримати два контракти від перинатального центру Клименко на загальну суму 275 тисяч гривень за постачання воріт та пластикових дверей. Взагалі всі контакти Нечая як ФОП пов’язані з торгівлею меблів, але аж ніяк не проведенням ремонтів. 

Але, судячи з даних Youcontrol, Олексій Нечай може бути пов’язаним із ТОВ “Селентрейд”. Він також є бенефіціаром двох компаній – “Накобуд” та “Гарантбуд Констракшн”. Обидві були створені цього року – в лютому та квітні відповідно. “Накобуд” встигла також отримати від відділу цивільного захисту угоду на ремонт укриття. А ось “Гарантбуд Констракшн” була зареєстрована за адресою, що й згадані нами три компанії – “Мегаплан Фаст”, “Грін С Трейд” та “Селентрейд”. 

Сергій Буранков також зареєстрований в Білозерці та також отримав цього року підряд на ремонт укриття за 3,4 млн гривень від міського відділу цивільного захисту. Напряму зі згаданими компаніями або особами зв’язку ми не знайшли. Але все ж таки питання щодо такої вибірковості медзакладу, що підпорядковується Херсонській МВА, під час проведення закупівлі, залишаються відкритими. Додамо, що Буранков минулого року отримував зарплату від управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради. З ним було украдено цивільно-правову угоду, однак її деталі невідомі. Але двома платежами Буранкову було перераховано з бюджету громади 157,5 тисяч гривень. 

Гривна А_Степовой

Джерело

Новости Херсона