Таїланд і Камбоджа підписали угоду про припинення вогню

Таїланд і Камбоджа досягли домовленості щодо плану припинення вогню із 13 пунктів, спрямованого на деескалацію напруженості уздовж спільного кордону та зміцнення миру між двома державами.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Bangkok Post.

За даними видання, угоду офіційно підписали вдень у четвер, 7 серпня, під час спеціальної міністерської сесії Генерального прикордонного комітету (GBC) в Куала-Лумпурі, що відбулася після трьох днів офіційних переговорів.

Як зазначається, тайську делегацію очолював заступник міністра оборони генерал Наттафон Наркпаніт, до якого долучився його камбоджійський колега, генерал Теа Сейха. На зустрічі також були присутні міжнародні спостерігачі з Китаю, США та Малайзії, яка цьогоріч головує в Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Голова Збройних сил Малайзії виступив посередником у переговорах, демонструючи нейтральну позицію між двома країнами.

Після понад годинної дискусії Таїланд і Камбоджа одноголосно схвалили 13-пунктний протокол про припинення вогню. Нова угода ґрунтується на попередній угоді із семи пунктів, обговореній на рівні регіонального військового командування, і була спільно розроблена таїландськими агентствами та камбоджійським секретаріатом GBC.

Серед ключових положень угоди, зокрема, повне і беззастережне припинення вогню, заходи захисту цивільного населення, створення двосторонньої групи швидкої координації для забезпечення безперервного зв’язку і негайного вирішення конфліктів, а також зобов’язання утримуватися від провокацій, порушень угод і територіальних вторгнень.

Обидві сторони висловили сподівання, що угода призведе до тривалого миру та стабільності уздовж кордону, сприяючи співіснуванню народів Камбоджі й Таїланду.

Угоду підписали генерали Наркпаніт та Сейха. Крім цього, Таїланд підтвердив свою підтримку двосторонніх механізмів як засобу ефективного і мирного вирішення суперечок.

Таїландська сторона висловила вдячність Малайзії за її роль голови АСЕАН та постійну підтримку у сприянні регіональному миру, зокрема через організацію обговорень у межах GBC.

Як повідомляв Укрінформ, 24 липня між Таїландом і Камбоджею спалахнув прикордонний конфлікт.

26 липня президент США Дональд Трамп пригрозив відмовитися від досягнення торгових угод із Таїландом та Камбоджею на тлі військового конфлікту між двома країнами Азії.

28 липня Таїланд і Камбоджа домовилися про "негайне і безумовне припинення вогню".

Фото: Royal Thai Government

Джерело

Новости Херсона