Темпи вступу країн-кандидатів до ЄС залежать і від прогресу в боротьбі з корупцією — МЗС Австрії

Австрія має глибоке занепокоєння з приводу нового українського закону щодо НАБУ та САП, адже незалежні антикорупційні органи є ключовими опорами реформ в Україні.

Про це кореспонденту Укрінформу заявили у Міністерстві закордонних справ Австрії.

"Австрія глибоко стурбована щодо закону, підписаного Президентом Зеленським і вже чинного, який вносить зміни до повноважень Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). З точки зору Австрії, незалежні антикорупційні органи в Україні є ключовими опорами реформаторського порядку денного України", — повідомили у міністерстві.

У відомстві вказали на те, що повна імплементація принципу верховенства права є ключовою передумовою для вступу до Європейського Союзу.

"Прогрес країн-кандидатів на вступ у сфері верховенства права, боротьби з корупцією — а отже й незалежність антикорупційних органів — визначає темпи переговорного процесу щодо вступу та можливі його затримки", — зазначили в австрійському зовнішньополітичному відомстві.

Поруч з цим, у міністерстві запевнили у продовженні підтримки України, зокрема на її шляху реформ у сфері верховенства права та боротьби з корупцією.

Як повідомляв Укрінформ, 22 липня Верховна Рада ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ і САП. Того ж дня Президент Володимир Зеленський його підписав.

У Києві та інших містах України розпочалися мітинги проти нового закону.

24 липня Президент вніс до ВР законопроєкт із нормами про незалежність САП і НАБУ.

У пояснювальній записці до цього законопроєкту йдеться, що редакція Кримінального процесуального кодексу України, яка була ухвалена парламентом 22 липня, містить потенційні ризики для ефективного функціонування антикорупційної інфраструктури в Україні, зокрема щодо незалежності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Законопроєкт має на меті гарантувати зміцнення інституційної незалежності НАБУ та САП, а також забезпечити надійний захист їхньої діяльності від впливів та втручання держави-агресора.

Джерело

Новости Херсона