Дональд Трамп під час зустрічі в Білому домі показав президентові Південно-Африканської Республіки Сирілу Рамафосі фільм, який нібито свідчить про напади на білих фермерів у цій країні.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Axios.
Зазначається, що під час переговорів із президентом ПАР в Овальному кабінеті Трамп несподівано наказав пригасити світло й увімкнути відео. Глава Білого дому посилався на матеріали, які буцімто свідчать про «геноцид білих» у ПАР, що було неодноразово спростовано.
President Trump always brings the receipts. 🧾🧾🧾 pic.twitter.com/lokUUwqglP
— The White House (@WhiteHouse) May 21, 2025
Як пише видання, Рамафоса «виглядав стривоженим». Коли Трамп прокоментував кадри словами про «місця поховань» білих, президент ПАР відповів: «Я цього ніколи не бачив».
Після запитання журналіста про те, що має переконати американського лідера у відсутності геноциду в ПАР, Рамафоса сказав, що це можливо, лише «якщо президент Трамп почне слухати голоси південноафриканців».
Президент США у відповідь заявив, що є «тисячі історій і документальних фільмів», які підтверджують насильство, і «на це треба реагувати».
На відео лунали слова політичного провокатора, лідера опозиційного руху «Борці за економічну свободу» Джуліуса Малеми, який виступав за примусове вилучення земель у білих фермерів.
Рамафоса наголосив, що ці висловлювання не відображають політики держави. «У нас багатопартійна демократія, яка дозволяє людям висловлюватися», — зазначив він.
Присутній на переговорах міністр сільського господарства ПАР Джон Стінхейзен, який є білим, підтвердив ці слова. Він розповів, що його партія, Демократичний альянс, вирішила об'єднатися з політичною силою глави держави, «аби утримати цих людей (провокаторів, — ред.) від влади».
Однак Трамп звинуватив уряд ПАР у наданні дозволу на експропріацію земель. За його словами, «білого фермера вбивають — і нічого не відбувається». Людей «убивають у великій кількості» і навіть «обезголовлюють», додав президент США.
Своєю чергою Рамафоса визнав, що в країні є злочинність, однак зауважив, що більшість жертв — саме темношкірі.
Як повідомлялося, у лютому Трамп оголосив про припинення програм фінансової допомоги Південно-Африканській Республіці через «масове порушення прав людини» в цій країні.
Фото: Doug Mills / The New York Times