Туреччина посилила флот для розвідки та видобутку вуглеводнів

Енергетичний флот Туреччини посилили двома новими глибоководними буровими суднами, які вже взято на баланс державної компанії Türkiye Petrolleri. На початку 2026 року вони почнуть роботи з розвідки та видобутку вуглеводнів.

Про це повідомив міністр енергетики та природних ресурсів Альпарслан Байрактар, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перше з двох глибоководних бурових суден 7-го покоління, щойно доданих до енергетичного флоту Туреччини, буде готове до роботи в січні, а інше — в лютому», — повідомив міністр.

Зараз Туреччина залучає до робіт чотири глибоководні бурові судна: «Фатіх», «Явуз», «Кануні» та «Абдульхамід Хан». Вони активно використовуються на газовому родовищі Сакарія в Чорному морі.

Також Анкара має дослідницьке судно «Оруч Рейс», яке завершило свою першу міжконтинентальну місію в Сомалі, повернулося в Туреччину та готується до нової місії у Фільосі; і сейсмічне дослідницьке судно «Барбарос Хайреттін Паша», яке проводить роботи в Чорному морі.

Окрім суден для глибоководного буріння та сейсмічних досліджень, енергетичний флот Туреччини включає 11 допоміжних суден, будівельне судно та плавучу платформу.

Два нових судна придбані у Південній Кореї. Вони ще не мають назв, але вже передані державній компанії Türkiye Petrolleri. Ці судна здатні бурити морські свердловини глибиною до 12 тис. метрів, мають вертолітні майданчики і можуть умістити 200 осіб персоналу.

За словами міністра, із придбанням нових двох суден Туреччина приєдналася до четвірки найсучасніших енергетичних флотів у світі, раніше країна була на п'ятому місці у світі.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні цього року Туреччина заявила про рекордний видобуток власного газу в Чорному морі.

Фото: AA

Джерело

Новости Херсона