Наразі в активному розшуку на території української держави перебувають понад 70 тисяч безвісти зниклих осіб.
Про це в інтерв’ю Укрінформу поінформував уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов.
«На сьогодні у нас у розшуку перебувають понад 70 тисяч осіб, яких ми розшукуємо — це і військові, і цивільні, і громадяни інших держав, і особи без громадянства (але обов’язково є умова — що це ті особи, які на законних основах перебували на території України)», — підкреслив Добросердов.
Окремо він поінформував, що у розшуку перебувають 2740 осіб, дані щодо яких є у Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин і які були неповнолітніми на момент зникнення.
«Навіть якщо зараз вони вже повнолітні — ми рахуємо по них дані з того моменту, коли вони зникли», — пояснив уповноважений.
За його словами, значна кількість зниклих безвісти — це все ж таки військові. «І кожна складова системи Сил безпеки і оборони сама вирішує, як і у якій кількості це озвучувати», — зазначив він.
Добросердов зауважив, що цей розшук було припинено загалом щодо понад 12 тисяч осіб — тобто, вони були знайдені: або повернулися під час обмінів із полону, або були звільнені, або були ідентифіковані серед тіл.
«І є окремий розділ у Реєстрі, який стосується неідентифікованих тіл. Ці цифри постійно змінюються — наприклад, надходять тіла з лінії фронту, відбуваються репатріації тощо», — заявив уповноважений.
Як повідомляв Укрінформ, у МВС пояснили, коли діти потрапляють у Реєстр зниклих безвісти осіб.