У 2024 році кількість народжених і вакцинованих проти туберкульозу немовлят на Херсонщині склала 100%.
Про це під час брифінгу повідомила генеральна директорка ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталя Асатурова.
За її словами, Херсонська область завжди мала високі показники вакцинації — на рівні 95%. Щоб досягти цієї цифри на кінець року, то приблизно 25% дітей мають бути вакциновані від тієї чи іншої хвороби щомісяця.
«Ми сподіваємося, що і в цьому році ми також цих відсотків досягнемо. Станом на кінець березня ми маємо від 17 до 25 відсотків вакцинації. Ми таких вакцинуємо проти туберкульозу. Всі решта, хто народились, мігрують в інші області, повинні отримати там щеплення», — говорить Наталя Асатурова.
Кожна дитина повинна мати свою форму-карту профілактичних щеплень. Вона може бути як в електронному вигляді, так і в паперовому. Це облікова уніфікована форма, затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я. Такі форми повинна мати також кожна доросла людина, розповіла Асатурова.
«Планово вакцинують дітей від хвороб у всьому світі. Є перелік країн, щеплення там різняться залежно від епідемічних умов та інших факторів. До українського календаря входять щеплення від 10 небезпечних інфекційних хвороб. Вакцинація – це важливо, бо чим вищий відсоток охоплення вакцинації в суспільстві, тим менші ризики спалахів інфекційних хвороб», — говорить генеральна директорка ДУ «Херсонський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
За словами директорки департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Тетяни Карчевич, інфікуватись правцем може будь-яка поранена людина.
«Мінно-вибухові травми, які отримують жителі області, можуть спричинити зараження такою недугою, як правець, інвазивні інфекції. Дорослі кожні 10 років, починаючи з 26-річного віку, повинні робити щеплення. Якщо людина не пам’ятає графіку щеплення, вона може звернутися до амбулаторії, в закладі первинного рівня надання медичної допомоги», — говорить Тетяна Карчевич.
На правобережжі Херсонської області є сім закладів первинного рівня надання медичної допомоги, три заклади охорони здоров’я — це міські лікарні Херсоні та обласна дитяча клінічна лікарня.
«У нас є сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Батьки із дітьми та дорослі, перед тим, як отримати профілактичне щеплення, повинні звернутися до свого сімейного лікаря або до лікаря, з яким уклали декларацію. Це стосується також внутрішньопереміщених людей», — каже вона.
Наразі на території області перебувають понад 14 тисяч дітей та понад 140 тисяч дорослих, додала Карчевич.
Суспільне Херсон А_Степовой