Величезний айсберг, який дрейфує поблизу української антарктичної станції "Академік Вернадський", полярники назвали Маґура.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сторінці Національного антарктичного наукового центру у Фейсбуці.
За словами полярників, цей варіант на сторінці в Instagram запропонувала Інна Фільтанович @ifiltanovich
Маґура — це назва мальовничої гори на Львівщині та ім'я крилатої доньки бога Перуна, яка є покровителькою відважних воїнів.
"А ще це назва новітнього українського морського безпілотника, який успішно атакував низку російських кораблів та навіть гелікоптерів", — зауважили науковці.
Як написала сама Інна, “Марічка, Sea baby та Маґура — це три назви наших морських дронів, які завдали значних витрат морфлоту РФ”.
Ім'я SeaBaby раніше отримало тюленятко Ведделла, що 2024 року першим народилося неподалік “Вернадського”.
А Марічкою полярники нарекли один з нових дизель-генераторів на “Вернадському”, заміна яких відбулася 2022 року, і за британською традицією їм дають жіночі імена.
Тож айсберг Маґура стане логічним доповненням цього тріо.
Авторці ідеї полярники подарують шеврон 30-ї Української антарктичної експедиції.
Як повідомляв Укрінформ, Біля станції "Академік Вернадський" дрейфує айсберг завдовжки із Хрещатик.
Фото: Національний антарктичний науковий центр