Відсутність обігових коштів та кадрів. У Херсонській ОВА назвали головні проблеми місцевих аграріїв

За інформацією: Суспільне Херсон.

Засіяне озимими поле на Херсонщині, лютий 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Найбільшою проблемою аграріїв на Херсонщині є відсутність обігових коштів. Кредитування вони не мають, оскільки знищені склади та майно, яке могло бути залоговим. Тому наразі обласна військова адміністрація допомагає шукати шляхи доступу до кредитних ресурсів.

Про це у марафоні "Суспільне. Спротив" повідомив виконувач обов'язків директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов.

За його словами, місцеві аграрії — це люди, які будуть шукати вихід із будь-яких ситуацій. Через суттєві руйнації та знищене внаслідок російської агресії майно їм завдали великих збитків, тому фермери навчилися економити, каже Юнусов.

"Ця економія не завжди йде на користь, тому через економію на добривах, на обробітку полів наша врожайність зменшена суттєво. Уряд вніс ряд необхідних норм до чинної постанови про державні кредити, завдяки чому навіть агропідприємства на території активних бойових дій, мають доступ до кредитних ресурсів. Крім того, зараз ми відпрацьовуємо з банками механізм щодо спрощення нормативів Національного банку України, для того, щоб кожне підприємство могло отримати кредит", — говорить він.

Крім цього, каже Дмитро Юнусов, аграріям не вистачає кадрів, оскільки багато людей виїхали з Херсонщини. Він додав, що необхідно створювати умови для повернення людей та збільшення посівних площ з кожним роком. Станом на 12 лютого розмінували 171 тисячу гектарів сільгоспземель, за цей тиждень розмінували понад сім тисяч гектарів.

Новости Херсона