Відвідують медичні заклади та проводять час з пацієнтами, щоб зменшити стрес. Як у Херсоні працюють лікарняні клоуни

У Херсоні троє людей, які навчались на спеціальних курсах, працюють лікарняними клоунами. Вони відвідують медичні заклади та проводять час с пацієнтами: спілкуються, граються, співають, жартують. Мета – зменшити стрес та тривогу, покращити настрій, сприяти швидшому одужанню. За словами одного з лікарняних клоунів Максима Ревеги, за кілька місяців мають результати, тож планують розширити команду до 10 людей.
Різнокольорові шкарпетки, пухнасті вуха, бантик на бороді. Херсонці Максим Ревега, Роман Автоменко, Лілія Каманчу працюють лікарняними клоунами: Кімо, Міня та Пупсик.

«Кімо — це я жив у Єгипті, Кімо — це скорочення Карім. Перше, що прийшло на думку. Він може бути різним: може бути заучка, може бути якийсь допомагатор, може бути якийсь вчитель», — говорить лікарняний клоун Максим Ревега.

Лікарняний клоун Кімо Максим Ревега, Херсон, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон
«В мене є мій клоун Міня. І ти, коли вмикаєш Міню, в тебе немає твого я, тобто Роми немає – є Міня, і це дуже чудово. Міня з дітками грає, робить все, що потрібно, все, що не потрібно. Він бешкетник», — каже Роман Автоменко.

«Мій клоун це Пупсик. У порівнянні з іншими я дуже спокійна. Я можу посидіти, порозмовляти, помалювати, бо я не буду бігати по палаті, веселити, буду більш спокійною», — говорить Лілія Каманчу.

Лікарняний клоун Міня Роман Автоменко, Херсон, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон
Волонтери працюють з дітьми в одному з медичних закладів. Через повітряну тривогу довелося перейти в укриття. Працюють без сценарію, це імпровізація, каже Максим Ревега.

«Лікарняна клоунада — це не є анімація, це такий друг з дитинства, який приходить до дитини, яка перебуває в лікарні та допомагає легше перенести те, що зараз дитина тут. Якщо, наприклад, дитина зажата, то ми дивимося під настрій. Можемо грати, можемо спілкуватися, можемо філософити. Одного разу наш клоун грав у карти й програв», — говорить Максим Ревега.

Лікарняна клоунеса Пупсик Лілія Каманчу, Херсон, 25 жовтня 2024 року. Суспільне Херсон
Лікарняною клоунадою Максим, Роман та Лілія займаються кілька місяців. У Херсоні вони перші представники цього волонтерського руху, говорять – для цього пройшли спеціальне навчання.

«Мене запросила моя подруга, яка знаходиться в Рівному. Вона вже лікарняна клоунеса майже 10 років. І запропонувала відкрити філіал лікарняної клоунади в Херсоні. Тричі їздили з нашою командою до Миколаєва. Приблизно кожний семінар два-три дні до нас приїжджали тренери з Рівного. Навіть відкрию невеличкий секрет, що наш тренер — це вчитель клоунеса, яка була в Охмадиті», — каже Максим Ревега.

Волонтерську діяльність поєднують з основною роботою. Роман Автоменко говорить, у лікарняних клоунів перевтілюються задля підтримки херсонців.

«Всі люди, які перебувають в Херсоні, і не тільки в Херсоні, а люди, які живуть в сірих зонах, під обстрілами, то вони потребують цього розвантаження. Тому що слухати 24/7 обстріли, прильоти це дуже складно. А коли приходять такі клоуни як Міня, Кіко, це дуже чудово, тому що люди на якийсь час забувають про це. Тобто вони відволікають: і люди, і діти, і медперсонал, і батьки», — розповів Роман Автоменко.

Мама двох дітей Ольга Чорна у лікарні зі старшим сином Олександром. Каже, клоуни змогли підняти настрій.

«Ми вже другий раз так потрапляємо і дитина радіє, коли це відбувається і коли ми це потрапляємо. Сину сподобалося з клоунами», — говорить жінка.

«Мені здається, що це дуже добре. Тим паче діти в лікарні розуміють, що тут кожен день не просто відпочинок, а процедури. Не всі дітки переносять з таким легким настроєм чи як, можна так сказати. А такі заходи, мені здається, це дуже добре для емоційного стану дітей», — каже мати пацієнта Тетяна Розторгуєва.

Крім медзакладів херсонська команда клоунів працює з дітьми на інших локаціях. Це новий напрямок, який вимагає трансформувати лікарняну клоунаду, додавши анімацію та інтерактив, розповідає Максим Ревега.

«В лікарні ми спілкуємося з кожною дитиною, а зараз тут десь 23 дитини і до кожного ми звісно не можемо знайти підхід, тому ми починаємо дуркувати. Якщо, наприклад, у лікарні ми працюємо, то там можуть дітки бути травмовані або до них не можна доторкнутися. То тут ми можемо бігати, стрибати, стрибати, робити все, що завгодно», — говорить Ревега.

«Максима у якості лікарняного клоуна залучаємо перший раз. Все супер, деякі діти, які ходять до нас на гуртки, вони мене бачили, вони зараз питають як вони виглядають, як їх обличчя. Добрий, файний вигляд мають, вони щасливі», — каже керівник ГО «СИЛЬНІ БО ВІЛЬНІ» Ігор Чорний.
 
Суспільне Херсон  А_Степовой

Джерело

Новости Херсона