«Вона повністю створена руками — від паперу до всіх ілюстрацій»: у Херсоні презентували книгу «Лемент Херсонщини»

За інформацією: Суспільне Херсон.

Куратор проєкту «Lament of Kherson region» Володимир Рейнхарт на презентації манускрипту «Лемент Херсонщини». Суспільне Херсон

Над створенням манускрипту працювали 12 художників, більшість з яких — із Херсона. Для ілюстрацій відібрали 52 історії людей: від початку повномасштабного вторгнення до щоденних обстрілів, розповів куратор проєкту. Сам він проілюстрував шість історій.

"У нас книга розділена на чотири періоди — це чотири стихії, де вогонь — початок повномасштабного вторгнення, земля — початок спротиву, період окупації та визволення, вода — це те, що у нас відбулося після затоплення від підриву Каховської ГЕС, і повітря — це стан сьогодення, стан підвішеності", — пояснив Володимир.

Менеджер проєкту «Lament of Kherson region» Микола Гоманюк листає манускрипт «Лемент Херсонщини». Суспільне Херсон

До ілюстрації книги долучився і другий менеджер проєкту — Микола Гоманюк.

"Це честь для мене, що мій розділ під назвою "Гербарій" був включений у цю книгу. Я там поєднав свій досвід, бо сам закінчував біологічний факультет і працюю зараз на ньому у Херсонському державному університеті, тому знаю, як робиться гербарій. Той, що я створив, формально виглядає, як гербарій з рослинності, але окрім квітів, рослин і листків там ще є різні артефакти: оголошення, грошові знаки, газети, гральні карти, якісь фотографії", — сказав Микола. Він також додав, що історії для ілюстрації кожен художник обирав самостійно.

Херсонська художниця Валерія Гуран обрала п’ять історій, пов'язаних із початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, окупацією та подіями у Бузковому парку.

"Кожен із митців зображав те, що у них асоціюється з Херсоном. І перше, що зобразила я, — це три людини, як символ тероборонівця, який своїм вчинком показав, що без досвіду він пішов боронити землі, не зважаючи ні на що. Друге — це образ козака-характерника, який уособлює собою символ воїна, і попереду нього — символ бійця ЗСУ, тобто вони утворюють ніби такий герб, тризуб і все це зображується на фоні херсонської брами", — розповіла Валерія.

Сторінки манускрипту «Лемент Херсонщини». Суспільне Херсон

Матеріали, зібрані у рамках проєкту, передали до Херсонського обласного архіву. Також є електронна версія книги "Лемент Херсонщини", повідомив Володимир Рейнхарт.

"Її можна буде побачити на окремому сайті, який ми створимо спеціально для цієї книги. Він буде інтерактивним, із різними мовами. Можна буде прочитати книгу англійською та розібрати український текст, тому що люди писали вручну і може хтось не зрозуміло написав, тому буде така можливість", — сказав куратор проєкту "Lament of Kherson region". Де зберігатиметься манускрипт — поки не вирішили, додав Рейнхарт.

Новости Херсона