У 12 років започаткувала екологічний проєкт. Історія жительки Херсонщини, яка стала героїнею документального фільму

За інформацією: Суспільне Херсон.

Жителька Каховки Херсонської області Мирослава Трофимчук. Мирослава Трофимчук

У 2022 році Мирослава зняла невеликий документальний фільм на п'ять хвилин. Відеоролик під назвою "Global Flow" розповідає про забруднення водойм на прикладі Дніпра в Каховці. Цей проєкт школярка представила на Олімпіаду геніїв, це був міжнародний захід. На національному рівні фільм отримав гран-прі, а на міжнародному конкурсі серед 85 країн посів четверте місце. Школярка разом із учителькою географії та іншими учнями створювали різні проєкти екологічного напрямку. На весну 2022 року запланували зробити еко-квест у Соснах — так місцеві називали ліс у Каховці.

"Такий квест, аби жителі міста могли його проходити і розуміти, як правильно сортувати сміття, як це працює від якихось дрібничок до більш детального впливу, як засмічення, забруднення впливають на самі екосистеми. Ми дуже довго працювали над цим з командою. Але 24 лютого нашу Каховку окупували," — говорить вона.

Того дня, о сьомій ранку, каже дівчина, було видно, як на Каховській ГЕС окупанти змінювали український прапор на російський. Через відсутність зв'язку та інтернету онлайн-навчання в школі призупинили. Батьки прийняли рішення, що потрібно виїжджати з окупації, оскільки дітям потрібна освіта.

Мирослава Трофимчук з однокласниками у гімназії до повномасштабної війни, Каховка. Мирослава Трофимчук

"25 березня ми виїхали з Каховки. Це був дуже непростий шлях, ми проїхали за весь час 40 блокпостів ," — розповідає дівчина.

Після пережитого стресу мати Мирослави вирішила вивезти дітей до Німеччини.

"Ми зупинилися в місті Аусбург. Спочатку нас заселяли у табір для біженців, там у великому приміщенні жили майже 200 людей. З часом вже знайшли квартиру для постійного проживання. Я пішла до школи, за пів року вивчила німецьку до рівня В1. І я продовжила свою діяльність в онлайн-форматі: і свої дебатні проєкти, і екологічні, і також проєкти від різних інших громадських організацій," — розповідає Мирослава.

У 2023 році Мирослава дівчина закінчила онлайн українську школу у 2023 році й вирішила не продовжувати навчання в німецькій.

"Мене давно цікавила система навчання у США, починаючи від шкіл та переходячи до університетів. У 2023 році я прийшла в програму Ukraine Global skulars і вирішила взяти собі gap year — академічну паузу, щоб вступити в американські виші," — пояснює дівчина.

Новости Херсона