Упродовж останніх років саме російська військова розвідка влаштовувала кібератаки проти французьких інтернет-ресурсів, зокрема вона відповідальна за злам електронної пошти команди Еммануеля Макрона під час його президентської кампанії 2017 року.
Як передає Укрінформ, про це заявив міністр закордонних справ Жан-Ноель Барро на своїй сторінці в Х.
"Російська військова розвідка (ГРУ) вже кілька років застосовує проти Франції метод кібернаступу під назвою APT28", — написав глава французької дипломатії.
За його словами, починаючи з 2021 року, російські хакери атакували десятки французьких організацій.
У відеоролику, прикріпленому до посту, пояснюється, що APT28 (Advanced Persistent Threat – ред.) — це російська група, діяльність якої добре відома в США та ЄС, які вже запровадили санкції проти фізичних або юридичних осіб, пов'язаних з неї.
Також розповідається, що у 2017 році, в розпал президентських виборів у Франції, саме APT28 брала участь у масованій хакерській операції, щоб вплинути на громадську думку.
"Тисячі документів викрадають і поширюють, сподіваючись маніпулювати виборцями, але цей маневр не зміг реально вплинути на виборчий процес", — зазначають автори відео, підготовленого за матеріалами нового звіту Національного агентства з безпеки інформаційних систем (ANSSI).
Агентство констатує, що упродовж останніх чотирьох років Франція була мішенню російських кібератак, які націлені на міністерства, місцеві органи влади, адміністрації, підприємства оборонної промисловості, підприємства аерокосмічного сектору, науково-дослідні установи і аналітичні центри, підприємства економіки і фінансового сектору.
На думку фахівців ANSSI, загальною метою шпигунів є збір стратегічних розвідувальних даних проти численних суб'єктів у Франції, Європі, а також в Україні та Північній Америці.
Як повідомляв Укрінформ, група хакерів, пов'язана з російською зовнішньою розвідкою, проводила багаторічну, кампанію, спрямовану проти французьких дипломатів та посольств. Про це йшлося в попередньому звіті Національного агентства з безпеки інформаційних систем, опублікованому торік у червні.