У Херсоні планують збудувати кисневу станцію для онкохворих

У Херсонському онкологічному диспансері запланували будівництво кисневої станції, що дозволить закладу автономно забезпечувати пацієнтів медичним киснем. На реалізацію проєкту потрібно залучити 7 мільйонів гривень. 

За даними екосистеми цифрового відновлення DREAM, на території Херсонського обласного онкологічного диспансеру, що в Антонівці, планують збудувати модульну кисневу станцію.

Вона дозволить закладу самостійно виробляти медичний кисень і повністю забезпечувати потреби пацієнтів без залежності від зовнішніх постачальників.

Як зазначили ініціатори проєкту, у диспансері проходять лікування пацієнти з важкими онкологічними діагнозами, які часто потребують безперервного кисневого забезпечення. Умови війни, ускладнена логістика і часті перебої з постачанням балонного кисню створюють ризики для безпеки й життя хворих. Власна станція дозволить диспансеру працювати автономно, навіть у разі надзвичайних ситуацій.

Скриншот: DREAMПроєктом передбачено:

  • Встановлення модульної станції з генерацією кисню до 30 м³/год із концентрацією не менше 93%.
  • Підключення до електромережі, водопостачання, каналізації та внутрішньої системи медичного газопостачання.
  • Облаштування систем охолодження, шумозахисту та аварійного живлення.
  • Навчання персоналу й введення станції в експлуатацію.

Проєкт вже має затверджену проєктно-кошторисну документацію, але фінансування поки не залучено. Загальний бюджет проєкту становить 7 мільйонів гривень. У 2023 році на послуги з виготовлення проєктної документації лікарня виділила зі свого бюджету 128 тисяч 558 гривень. 

Скриншот: DREAMПроєкт внесли до Єдиного портфеля проєктів з відновлення як такий, що має стратегічне значення для регіону. За описом, реалізація проєкту має забезпечити Херсонський онкологічний диспансер повною автономністю у виробництві медичного кисню, що дозволить закладу ефективно реагувати на екстрені ситуації та великі навантаження. Але для цього ще необхідно знайти фінансування, оскільки наразі кошти ще не залучено.

Також у Херсонському онкодиспансері планують відремонтувати приміщення для встановлення магнітно-резонансного томографа. На реалізацію проєкту передбачено понад 45 мільйонів гривень, які планують залучити в межах програми відновлення Херсонщини.

Крім того, у Херсоні готуються до ремонту підвального приміщення обласної клінічної лікарні — його мають облаштувати як безпечне укриття для пацієнтів і медиків. У лікарні цілодобово перебуває до 200 пацієнтів, яких доставляють після обстрілів. Проєкт уже затверджено, але фінансування у понад 38 мільйонів гривень поки що не підтверджено.

Анна Бальчінос, Інтент А_Степовой

Джерело

Новости Херсона