
У Львові відбувся традиційний фестиваль «Спалах різдвяної звізди», у межах якого центром міста пройшла Хода звіздарів. Цьогорічний фестиваль є ювілейним — йому виповнюється 20 років.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Хода розпочалася з колядок біля Домініканського собору, після чого прослідувала до міської ратуші на площі Ринок. Там її зустрів міський голова Львова Андрій Садовий, який заколядував разом з учасниками та пригостив їх різдвяними пампушками. Далі хода перейшла до головного різдвяного дідуха на площі Ангелів, потім — до площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Завершилася Хода звіздарів біля головної міської ялинки на площі перед Львівською Національною Оперою.

Як зазначила керівниця міського управління культури Марта Бешлей, 20-й фестиваль «Спалах різдвяної звізди» — це не просто хода звіздарів, а справжня подія, яка об’єднує майстрів народного промислу з усіх куточків України.
Організатори наголошують, що Хода звіздарів є не лише святковою подією, а й глибоким символом духовного шляху та культурної тяглості. Вона поєднує віру, історичну пам’ять і творчість, даючи людям змогу відчути себе частиною спільної традиції, яка живе й розвивається навіть у складні для країни часи.

«Це про рух за світлом і правдою. Як колись мудреці йшли за звіздою, так і сьогодні люди шукають істину, яку приніс Христос. Звізда нагадує не лише про віру, а й про прагнення до краси — естетичної, творчої, живої. Саме тому люди власноруч творять звізди й долучаються до ходи без примусу. Особливо зараз, коли намагаються знищити нашу ідентичність, така традиція стає формою її захисту», — зазначила організаторка події Надія Дзвоник.

У Львові відбулася Хода звіздарів / Фото: Ігор Федик, Укрінформ




