У Львові правоохоронці затримали учасників угруповання, які пропонували працівникам поліції 18 тисяч доларів за невтручання у наркобізнес.
Про це повідомив Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції, передає Укрінформ.
«Поліцейські затримали організатора наркотрафіку та його спільників. Нині усі троє знаходяться під вартою», — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що члени організованої групи займалися оптовим збутом метадону на території Львівської області. Фігуранти збували «товар» із рук у руки та через закладки, а інформацію про наркосхованки надсилали телефоном.
«Лідера угруповання оперативники УСР вже затримували за організацію виробництва метадону та одного з найнебезпечніших наркотичних засобів – карфентанілу. Тоді правоохоронці вилучили найбільшу в Україні разову партію карфентанілу — 20 кг. Його «партнерів» також раніше викрили оперативники. Нині обидві ці справи на розгляді в суді», — додали в НПУ.
Зазначається, що для того, щоб уникнути відповідальності за нову «справу» та продовжити наркобізнес, організатор вирішив домовитися з правоохоронцями, запропонувавши кошти.
Під контролем поліцейських було задокументовано факти передачі фігурантом працівнику Управління стратегічних розслідувань у Львівській області неправомірної вигоди на загальну суму 18 тис. доларів.
Правоохоронці затримали у процесуальному порядку організатора та двох учасників організованої групи. За результатами обшуків в автомобілі одного з фігурантів поліцейські виявили 4 кг метадону, заховані під капотом. Вартість наркотику за цінами «чорного» ринку становить майже 4,5 млн грн.
Слідчі Головного управління Нацполіції у Львівській області повідомили цим особам про підозру за ч. 3 ст. 307 (незаконне придбання, зберігання, перевезення, збут наркотичних засобів в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.
Дії організатора також були кваліфіковані за ч. 3 ст. 369 (пропозиція та надання службовій особі, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди).
За клопотанням прокурора Львівської обласної прокуратури підозрюваним були обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без альтернативи визначення застави.
Максимальне покарання за інкримінованими статтями – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, НПУ повідомила підозру чотирьом особам, які у трьох областях України намагалися підкупити прикордонників.