У новому навчальному році на Херсонщині планують запровадити змішане навчання. Які умови роботи

За інформацією: Суспільне Херсон.

Ремонт приміщення в навчальному закладі на Херсонщині, 23 липня 2024 року. Суспільне Херсон

В укритті працює цифровий освітній центр. Шафа для зарядки ноутбуків, 3D-принтер, меблі, проєктор, решта обладнання придбані коштом ЮНІСЕФ. У другому приміщенні — займаються діти віком від 7 до 12 років, зокрема вивчають скелет людини.

Заняття з подолання освітніх втрат проводять щодня. Групи різновікові.

"Ми намагаємося зараз проводити більше практичних та лабораторних робіт, які не вдалося нам зробити під час дистанційного навчання І дітям це цікаво, вони це відчувають руками. І вони запам'ятовують, от зараз навіть менші, ми розбираємо тему будову скелета, Для старших ця тема відома, вони стільки пригадують, а ось для менших це щось нове, цікаве, і тим паче, що може бути цікавіше, чим, власне, організм", — говорить вчителька біології та хімії Ірина Сенько.

Кімната в укритті в навчальному закладі на Херсонщині, 23 липня 2024 року. Суспільне Херсон

У ліцеї здобувають освіту 170 дітей, 110 з них – лишаються у населеному пункті, розповіла директорка закладу Лариса Рибачук. У вересні планують запровадити змішане навчання – дистанційне та офлайн.

"Ми розглядаємо цей формат навчання у вигляді короткотривалих зустрічей з дітьми. Це може бути 2 на 2, 3, це може бути в один день два класи певний час. Це буквально дві години може бути. Потім на наступні дві години ми інші два класи запросимо. І в такому випадку десь приблизно один клас він зможе один раз у тиждень потрапляти безпосередньо сюди, в це приміщення, і діти зможуть спілкуватися між собою і з учителями", — каже директорка.

Кімната в укритті в навчальному закладі на Херсонщині, 23 липня 2024 року. Суспільне Херсон

"Мені це дає більше бачити друзів, більше розмовляти з ними та більше часу бувати на вулиці. На уроках краще засвоювати матеріал, бо там учителі можуть допомогти, розказати, показати й так далі. Під час канікул ти приходиш сюди до дітей? Так. Чим ви тут займаєтеся? Ми займаємося різними проєктами та робимо різні аплікації, малюємо, пишемо, розмовляємо", — каже учень Макар Коршменюк.

До цього населеного пункту з небезпечних районів правобережжя Херсонщини переїхали родини з дітьми, розповіла керівниця навчального закладу. Більшість з них продовжують навчатись онлайн у своїх школах. Поліна Мельничук рік тому переїхала з батьками з Херсона і ходить на заняття до місцевої школи. Каже, встигає навчатись та з друзями зустрічатись.

Новости Херсона