Посольство України в Чеській республіці організувало презентацію преміальних українських винних марок у Празі.
«Українські винороби – не просто фермери, ремісники, вони – стражі нашої культури, які працюють попри страх, під вогнем, але з великою надією», — заявив посол України в Чеській республіці Василь Зварич. Про це повідомляє кореспондент Укрінформ.
Винороби, підкреслив посол, збирають врожай і створюють вино навіть тоді, коли виють сирени та з неба падають ракети. Тож українське вино є також ознакою спротиву та стійкості народу.
Катерина Капранова, представниця Wines of Ukraine, розповіла про давню традицію вироблення вина на території України. Вона зазначила, що українське виноробство дуже сильно постраждало через окупацію Криму у 2014 році, було втрачено понад половину вина, яке вже було забутельовано, здебільшого це були напівсолодкі або десертні вина. Окупація найбільшого виноробного ареалу стала як викликом, так і шансом для українських виноробів вийти на західні стандарти виробництва, яке спрямовано в основному на сухі вина, вони є більш популярні в Європі, зауважила Капранова.
Вина, що їх представляє створена у 2021 році компанія Wines of Ukraine, успішно беруть участь у міжнародних фестивалях/конкурсах і здобувають там нагороди.
На презентації були представлені такі преміальні марки, як Father’s wine (Гусятин, Тернопільська область), Beykush (Миколаївська область), 46 Parallel (Одеський регіон, наразі будують винарню на Київщині), Villa Tinta (Бессарабія), Grande Vallee (Одещина).
Вино на українських теренах виробляють уже понад 2 століть. Утім, галузь у її нинішньому розумінні є досить новою.
Російська війна проти України боляче вдарила по українських виробниках вина, більшість з них розташована в південних регіонах. Утім, галузь розвивається і виходить зі своєю продукцією на міжнародні ринки, презентуючи Україну у світі.
Як передавав Укрінформ, у Мукачеві відкрили першу в країні лабораторію вина, якою користуватиметься не окремий виробник, а представники Асоціації закарпатських виноробів.
Фото ілюстративне