Національний центр контррозвідки та безпеки США (NCSC) попередив у вівторок, що розвідка Китаю використовує «оманливі методи» для вербування чинних і колишніх американських держслужбовців.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Зазначається, що попередження NCSC з’явилося на тлі масових федеральних звільнень за керівництва Ілона Маска у Департаменті ефективності уряду (DOGE).
«Суб’єкти зовнішньої розвідки, особливо у Китаї, вербують чинних і колишніх співробітників уряду США, представляючись консалтинговими фірмами, корпоративними хедхантерами, аналітичними центрами та іншими організаціями на сайтах соціальних і професійних мереж», – йдеться у бюлетені NCSC.
У центрі зауважили, що оманливі пропозиції роботи та інші підходи стали «більш витонченими», коли йдеться про людей із досвідом роботи в американському уряді. Там застерегли нинішніх і колишніх федеральних службовців від таких підходів.
У NCSC додали, що держслужбовці, які мали або мають доступ до секретних даних, повинні захищати їх навіть після звільнення з федеральної служби.
Тим часом у Міністерстві закордонних справ Китаю заявили у середу, що відомству нічого не відомо про цю ситуацію, звинувативши Сполучені Штати у шпигунстві за Китаєм.
Речник міністерства Лінь Цзянь назвав дії США «безвідповідальною практикою» і заявив, що Вашингтон брав участь «у глобальному шпигунстві без жодного маскування».
Як повідомляв Укрінформ, наприкінці лютого CNN із посиланням на поінформовані джерела повідомляв, що іноземні противники США, включаючи Росію та Китай, нещодавно наказали своїм розвідувальним службам посилити вербування американських федеральних службовців, які працювали у сфері національної безпеки і були звільнені, або вважають, що їх незабаром можуть звільнити.