Учасникам проєкту морських дронів Magura вручили дипломи Книги рекордів України

Учасники проєкту морських дронів Magura Головного управління розвідки Міноборони отримали дипломи від Книги рекордів України.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, нагородження відбулося як фіксація унікальних військових досягнень у збитті ворожих цілей морськими безпілотниками.

«Раніше у нас рекорди були мирними, але зараз в Україні війна, і настав початок військових рекордів і досягнень. Ми фіксуємо у Книзі рекордів України безпрецедентні випадки, які увійшли в історію військової справи. Мова йде про застосування морських дронів Magura. Це – не просто технічна новинка, а справжній прорив, який демонструє інноваційність, винахідливість і майстерність українських інженерів і розвідників. Про сьогоднішні досягнення Magura знає весь світ, і вони назавжди увійдуть в історію військової справи, оскільки змінили підхід до ведення бойових дій на морі і в повітрі», — сказав представник Книги рекордів України Андрій Масюк.

За його словами, Україна, не маючи великого флоту, завдяки цим розробкам продемонструвала світові новий технічний рівень ведення бойових дій – «і це справжня революція, якої ми є свідками».

Так, за встановлення рекорду у категорії «вперше» — за перше в історії потоплення бойових кораблів за допомогою безпілотника Magura представник Книги рекордів України вручив диплом начальнику ГУР Кирилу Буданову.

За рекорд у категорії «вперше» – збиття повітряної цілі морським дроном під час операції зі знищення винищувачів СУ-30 у Чорному морі – нагороджено очільника 9-го департаменту ГУР МОУ.

Крім того, за встановлення рекорду у категорії «вперше» – збиття повітряної цілі – гелікоптера Мі-8 у Чорному морі представник Книги рекордів України вручив диплом командиру підрозділу ГУР МОУ Groupe 13 із позивним «Тринадцятий».

Також він отримав диплом за рекорд у категорії «кількість» — за найбільшу кількість уражених російських бойових кораблів і катерів.

Під час виступу очільник ГУР подякував інженерам-розробникам морського дрона Magura: «Ця багатоцільова морська платформа довела свою ефективність і показала, що на даному етапі вона є найкращою в світі», — наголосив він.

Буданов зазначив, що ГУР продовжуватиме роботу зі знищення морськими дронами російських військових цілей.

За його словами, у результаті застосування українських морських безпілотників російські військові кораблі сховалися у бухтах Новоросійська і Севастополя.

«Уся діяльність Чорноморського флоту Російської Федерації тепер обмежена виходом на рейд біля міста Новоросійськ для пуску ракет і одразу повернення на базу. Вони навіть три кола не проходять. Підводні човни також далі рейду Новоросійська не виходять. Стосовно літаків і гелікоптерів – цей бій буде тривати. Це єдине, що у росіян лишилося, але ми над цим працюємо далі», — наголосив Буданов.

У свою чергу командир Groupe 13 підкреслив, що учасники його підрозділу часто проводили операції зі знищення ворожих цілей з ризиком для свого життя.

«За моїми плечима стоїть не одна людина, яка зробила досить багато для цього результату. Дякую розробникам, які відгукуються на наші «забаганки» і дають змогу швидко адаптуватися до змін, які влаштовує нам ворог», — зазначив «Тринадцятий».

Нагадаємо, станом на червень поточного року морські дрони Magura ГУР МОУ вразили 22 цілі, з яких 15 було знищено. Йдеться про російські бойові кораблі, катери, 2 гелікоптери МІ-8 і 2 винищувачі СУ-30.

Джерело

Новости Херсона