В угоді про рідкісноземельні метали, яку мають укласти Україна та США, не йдеться про безпекові гарантії для нашої держави з боку партнерів.
Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Брусило у телеефірі, передає Укрінформ.
«Україна отримала (угоду про корисні копалини — ред.) дипломатичними каналами. Зараз відбуваються внутрішні державні процедури погодження цього документа, оскільки він відрізняється від того, який був на столі раніше», — зазначив він.
За словами заступника керівника ОП, це вже не рамкова угода, станом на сьогодні документ став трохи більшим.
При цьому українській стороні хотілося б мати думку кожного із зацікавлених органів виконавчої влади, міністерства і відомств.
«Цей процес досить трудомісткий, він займе певний час та потребує вивчення юридичної та політичної сторін», — сказав посадовець.
Він наголосив, що угода має відповідати національним інтересам України, не суперечити Конституції та законам нашої держави, «і найголовніше — вона не має перешкоджати нашому руху до Європейського Союзу». «Тому робота… займе певний час», — додав Брусило.
Окрім того, заступник керівника ОП зазначив, що в документі не йдеться про певні безпекові гарантії з боку США.
«Ця угода розглядається як, скажімо, економічний або фінансовий документ», — резюмував він.
Як повідомляв Укрінформ, делегації України і США планували підписати двосторонню угоду про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови 28 лютого. Це мав бути рамковий документ, надалі країни зобов’язувалися працювати над договором про створення Інвестиційного фонду відбудови, який потребуватиме ратифікації з боку Верховної Ради.
Фото: СБУ