Підписана угода про корисні копали між США й Україною показує, наскільки американський президент Дональд Трамп зацікавлений у забезпеченні справді тривалого миру в Україні.
Про це на щоденному брифінгу для журналістів у четвер, 1 травня, заявила речниця Білого дому Керолайн Левітт, передає Укрінформ.
«Президент Трамп від самого початку висловився чітко. Він хоче, щоб вбивства в цій жорстокій війні припинилися. Ця угода (про надра – ред.) показує, наскільки президент зацікавлений у забезпеченні справді тривалого миру», — сказала вона.
За словами Левітт, учора була укладена історична угода про створення Інвестиційного фонду реконструкції України.
«Це перше у своєму роді економічне партнерство задля відбудови та довгострокового економічного успіху України, від якого виграють Сполучені Штати», — додала вона.
Речниця Білого дому також зазначила, що це партнерство представляє економічну зацікавленість Сполучених Штатів у забезпеченні вільного, мирного та суверенного майбутнього для України.
«У рамках цього партнерства створюється фонд, який отримуватиме 50% роялті, ліцензійних платежів та інших подібних платежів від проєктів з видобутку природних ресурсів в Україні», — сказала Левітт.
Як повідомляв Укрінформ, після тривалих перемовин Україна та США підписали угоду про надра. Підписи під документом поставили перша віцепрем'єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент.