Україна не є загрозою для європейських фермерів та не просить торговельних привілеїв, а прагне рівнозначного з ЄС партнерства.
На цьому наголосив міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства (AGRIFISH) у Брюсселі, передає Укрінформ з посиланням на Мінагрополітики.
«Наша позиція перед європейськими партнерами чітка: Україна не просить привілеїв. Ми просимо про партнерство, яке працює в умовах війни. Це про довіру. Про рівні, прозорі та передбачувані правила торгівлі, які допомагають нам вистояти. Російська агресія вже завдала українському агросектору збитків на понад $83,9 млрд. Але наші фермери не здаються — попри обстріли, вони сіють, збирають і годують країну та світ», — наголосив Коваль.
Міністр проінформував європейських колег, що ворог продовжує бити по цивільній інфраструктурі України, зокрема лише за останні три дні було випущено понад 900 ракет та ворожих шахедів. Також продемонстрував фото знищеної під час повномасштабного вторгнення аграрної інфраструктури.
Коваль наголосив, що в таких умовах Україні важливо мати зрозумілі та прогнозовані торговельні взаємини із Європейським Союзом.
За його словами, сьогодні Україна залежна від сільського господарства більше, ніж будь-яка країна ЄС, адже це 17,5% ВВП і 59% експорту, що є суттєвим джерелом наповнення бюджету воюючої країни.
Однак, зауважив очільник Мінагрополітики, Україна також імпортує значну частину (66%) з ЄС, зокрема добрива, техніку, пальне, насіння, засоби захисту рослин. Тому, запевнив міністр, Україна — не загроза для європейського ринку, а частина його стійкості, а вітчизняні фермери — надійні постачальники, а не конкуренти, як це намагається показати російська пропаганда.
Коваль додав, що підтримка України — це внесок у стабільність і продовольчу безпеку всієї Європи. Це вибір на користь майбутнього, де Україна — повноправна частина європейської спільноти.
AGRIFISH — це майданчик, де міністри аграрної та рибної політики 27 країн ЄС, разом із єврокомісарами, формують ключові рішення у сфері сільського господарства Європи.
Як повідомляв Укрінформ, міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час серії зустрічей на високому рівні в Брюсселі заявив, що хоча Єврокомісія затвердила перехідні заходи, які набудуть чинності з 6 червня, Україна та ЄС мають політичну волю домовитись про збалансовані умови торгівлі вже до кінця липня.
Фото: Мінагрополітики України