Україна співпрацює з МКС щодо розслідування фактів призову на окупованих територіях — Предстаництво президента в Криму

Україна співпрацює з Міжнародним кримінальним судом щодо розслідування фактів незаконного призову до російської армії на тимчасово окупованих територіях України, зокрема у Криму. Надані українською стороною матеріали підготували разом з правозахисними організаціями.

Про це Суспільному Крим розповіла дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

“Наразі єдине, що ми можемо робити, — це якісно документувати факти цього воєнного злочину, примусу до служби в армії держави-окупанта. І потім ці задокументовані факти передавати відповідним органам, у першу чергу нашому розслідуванню, яке цим займається і збирає факти. Один кейс ми вже передавали щодо незаконного призову до Міжнародного кримінального суду, і зараз ми продовжуємо збирати всі ці факти”, — сказала вона.
За словами Ірини Сєдової, окупанти за останні три місяці винесли щонайменше 18 незаконних вироків за ухилення від служби в армії. Зараз вони засекретили інформацію про кількість людей, яких збираються призвати на ТОТ. Раніше, каже дослідниця, за одну кампанію до війська брали приблизно 2500 людей.

“На мою думку, всі дії Російської Федерації — це складова більшого злочину, який зараз відбувається. Це намагання здійснити геноцид українців. Дітей, яким “перешивають” мізки за допомогою агресивної пропаганди, примусово призивають до армії, кидають на передову проти своїх же співгромадян — це теж можна розцінювати як частину цієї геноцидної кампанії”, — каже Сєдова.
На незаконний призов на ТОТ відреагувало також Представництво президента в АР Крим. За даними відомства, у Криму з 2015 року до окупаційних “судів” надійшло 583 незаконні кримінальні провадження за статтею “ухилення від військової служби”, з яких 274 (47%) — після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року.

“У переважній більшості випадків покаранням є штрафи, розмір яких варіюється від 5 до 50 тисяч російських рублів. Задокументовано також випадки повторного засудження та навіть умовного позбавлення волі. Закликаємо міжнародну спільноту, зокрема Організацію Об’єднаних Націй, Європейський Союз, Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Міжнародний комітет Червоного Хреста та Міжнародний кримінальний суд, невідкладно відреагувати на ці грубі порушення», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, незаконну призовну кампанію на окупованих територіях російська влада розпочала 31 березня.
А_Степовой

Джерело

Новости Херсона