Українська сторона почала в практичному вимірі встановлювати взаємодію із командою обраного президента США Дональда Трампа та водночас продовжує активно працювати з чинною адміністрацією Джо Байдена.
Про це розповів у вівторок у Вашингтоні міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, передає кореспондент Укрінформу.
«У президента Зеленського налагоджений прямий контакт із обраним президентом Трампом», — поінформував глава українського МЗС у розмові з журналістами.
Він нагадав, що між лідерами вже відбувся телефонний дзвінок, під час якого було досягнуто домовленості розпочати практичні кроки для встановлення комунікацій між командами. І ця робота, за його словами, «у практичному вимірі розпочалася». Він додав, що українська сторона розраховує на плідний діалог з новою адміністрацією.
Водночас, підкреслив він, Україна продовжує активно працювати з чинною адміністрацією США.
«Недавно я зустрічався в Брюсселі з держсекретарем Блінкеном, і після цих зустрічей ми маємо прогрес по тих напрямках, які обговорювалися», — підкреслив Сибіга.
За словами міністра, в Україні розраховують, що вся обіцяна зброя, макрофінансова та інша допомога буде забезпечена нашій країні до кінця року.
Крім того, міністр відзначив допомогу Україні з боку інших партнерів. У цьому зв’язку він згадав участь у понеділок у засіданні Ради Безпеки ООН в Нью-Йорку під головуванням Великої Британії.
«Головний сигнал, який витікав із нашого виступу – ціна війни, гірка ціна, яку сплачує український народ щодня, ціна війни, яку сплачує світ. Бо війна – це не лише про Україну, це про ті негативні наслідки, які спричинила російська агресія глобально – від продовольчої й енергетичної кризи до кризи безпеки», — наголосив міністр.
У цьому зв’язку він підкреслив, що ціна зростатиме, якщо нашими союзниками не будуть прийняті швидкі й сильні рішення.
Крім того, Сибіга зауважив, що участь північнокорейських військ у війні РФ проти України, а також постачання Іраном зброї росіянам є суттєвою ескалацією, яка матиме суттєві наслідки у світі.
«Тому це – спільний виклик, бо, безумовно, зі свого боку, Пхеньян і Тегеран очікують відповідні технології для розвитку своїх військових спроможностей, у тому числі, збільшення радіусу застосування своїх ракет та розвитку ядерних технологій», — зазначив він.
Міністр підкреслив, що ціллю його перебування у Вашингтоні є обговорення із американською стороною реагування на ці загрози.
Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС України Андрій Сибіга перебуває з візитом у США. В понеділок він узяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації в Україні з огляду на 1000 днів від початку повномасштабної агресії РФ проти нашої країни.