Україна дуже потребує на полі бою польського озброєння, зокрема ПЗРК Piorun, САУ Krab, а також МіГ-29.
Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час спілкування з журналістами кількох ЗМІ у Варшаві, передає кореспондент Укрінформу.
Як зазначив український міністр, пріоритетом для України зараз є отримання від союзників систем протиповітряної оборони для захисту українських міст від російських бомбардувань.
За його словами, Україна потребує на полі бою польських ПЗРК Piorun, САУ Krab. Він нагадав, що саме Польща була країною, яка свого часу ініціювала танкову коаліцію для потреб української армії.
Сибіга назвав дуже важливим питання передачу Україні польських МіГ-29. Він пояснив, що аби навчити одного пілота на F-16, Україна потребує щонайменше рік. Натомість Україна вже має підготовлених пілотів МіГ-29 і це може бути "фактором, який може змінити ситуацію на полі бою".
"Тому, ми завжди порушуємо під час переговорів з польськими друзями питання щодо надання Україні цих літаків. Ми дуже розраховуємо на позитивне вирішення цієї справи", — констатував Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, Київ вже тривалий час просить Варшаву передати польські МіГи, які ще перебувають на озброєнні польської армії.
Раніше в інтервʼю Укрінформу тимчасовий повірений Польщі в Україні Пьотр Лукасевич зазначав, що Польща передасть Україні решту своїх винищувачів МіГ-29 тоді, коли "заповнить прогалини", які створює передача цих літаків Києву. Це означає, що союзники мають надіслати до Польщі "кілька ескадрилій інших літаків", що дасть час Варшаві наростити власні спроможності.
Канцелярія президента Польщі інформувала, що Польща виділила Україні та українським біженцям військової, матеріальної та гуманітарної допомоги у співвідношенні до ВВП країни найбільше у світі — майже 5% власного ВВП. Серед переданого військового озброєння, зокрема, 320 танків, 250 БМП, 14 літаків МіГ-29.