Українці влітку мають заплатити податки навіть за старі квартири: які критерії та суми

Українцям до 1 липня надійдуть платіжки з повідомленням про необхідність заплатити податок на нерухомість. Платити потрібно власникам відносно великих квартир і будинків.
Про це йдеться в матеріалі OBOZ.UA. Ставка податку визначається місцевою радою (і сам податок платиться в місцевий бюджет). При цьому Податковим кодексом встановлена максимальна ставка – вона становить 1,5% мінімальної зарплати станом на січень минулого року. В багатьох містах встановили максимальну ставку. Зокрема, 1,5% мінімалки в Києві, а, наприклад, у Кропивницькому – всього 0,5%. Тобто за кожен «зайвий» квадрат у Києві треба платити 106,5 грн, а в Кропивницькому – всього 35,5 грн.

Платити треба за «зайві» квадрати, тобто за різницю між нормою та фактичною площею житла. Норма житла становить:

  • для квартир (незалежно від кількості) – 60 квадратів;
  • для будинків – 120 квадратів;
  • якщо є будинок та квартира – 180 квадратів.

«Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та відповідні платіжні реквізити, визначені в абзаці першому п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, що надсилаються платнику податку, повинні містити щодо кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, зокрема, але не виключно, інформацію про адресу місцезнаходження об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості, його площу, ставки та надані фізичним особам пільги зі сплати податку», – йдеться в повідомленні Державної податкової служби в одній з областей.

Наприклад, якщо ви маєте у власності квартиру площею 100 квадратів, то вам доведеться платити за площу до 40 квадратів. При цьому максимально ви заплатите 4260 грн. Однак сума також залежатиме і від того, яке рішення щодо розміру податку ухвалила місцева влада.
А_Степовой

Джерело

Новости Херсона