Вітчизняна компанія Fulltime Robotics створила лазерну турель SlimBeam потужністю 1,5 кВт.
Про новинку розповіли в кластері підтримки Defense Tech розробок в Україні Brave1, повідомляє кореспондент Укрінформу.
У Brave1 зазначили, що основний напрямок діяльності компанії-учасника кластера — робототехніка, а протягом останнього року вона активно займається розробкою лазерних технологій.
Серед нещодавніх новинок Fulltime robotics — лазерна турель SlimBeam потужністю 1,5 кВт.
Система здатна працювати в автономному режимі, а також може дистанційно керуватися оператором через відповідний застосунок, що зменшує ризики для особового складу.
Лазерна турель може інтегруватися у мобільні платформи або функціонувати як стаціонарне рішення для охорони критичної інфраструктури та стратегічних об’єктів.
Згідно із заявленими компанією-виробником характеристиками, невеликі БпЛА установка здатна знешкоджувати на відстані до 800 метрів.
Крім того, лазер може засліплювати камери ворожих дронів на відстані до 2 кілометрів.
Окрім цього, SlimBeam можна застосовувати для нейтралізації вибухових речовин і в операціях з розмінування.
«Важливо, що промінь невидимий і безшумний — це перевага на полі бою», — пояснює Ігор, CEO компанії.
За його словами, військові можуть використовувати лазер для диверсій: пропалити замок на відстані, провести розмінування чи здійснити детонацію.
«Ми готові розробити й потужніші лазери, які працюватимуть на більших дистанціях, але для цього потрібно масштабування», — додав фахівець.
Представник Fulltime robotics наголосив: випробування показали, що лазер здатний пропалити метал завтовшки 3 мм за 13 секунд з відстані 100 метрів, а на пластмасу потрібно взагалі кілька секунд.
У Brave1 повідомляють, що наразі учасник кластеру пропонує 4 продукти: лазерну рушницю LR-1000, компактну лазерну турель Slim Beam (1.5 кВт), автономну мобільну платформу SB Bot із інтегрованою туреллю, а також лазерні коліматори з автофокусом для B2B-сегменту.
Як раніше повідомляв Укрінформ, у Силах оборони України для надання вогневої підтримки вже застосовують наземні роботизовані комплекси української розробки.
Фото: Fulltime Robotics