За п’ять місяців «Парки Херсона» витратили 16 мільйонів на сміття, паливо та консервацію будівель

За п’ять місяців 2025 року КП «Парки Херсона» витратило понад 16 мільйонів на найдорожчі закупівлі. Серед них були витрати на дизель, сміття, консервацію будівель і конструкційні матеріали.

Інтент, за допомогою майданчика Zakupivli.pro вирішив дізнатись, які найдорожчі закупівлі провело комунальне підприємство «Парки Херсона» з початку 2025 року.

Новий рік підприємство розпочало з закупівель на десятки мільйонів гривень. Найбільше коштів спрямували на паливо та утилізацію відходів: на дизельне паливо витратили понад 4 мільйони гривень, на бензин — 170 тисяч. Ще 2,3 мільйона заклали на поводження зі сміттям.

Послуги з розподілу електроенергії коштували підприємству понад 278 тисяч гривень, а сама електроенергія — 932 тисячі. Ще 5,8 мільйона запланували витратити на закриття віконних отворів, консервацію дахів і несучих стін на об’єктах житлового фонду, комунальних підприємствах і закладах, підпорядкованих Херсонській міській раді.

Серед інших витрат — майже 60 тисяч гривень на ручні інструменти, 70 тисяч на акумулятор Yato, 28,5 тисячі на електродвигун, понад 10 тисяч на садову техніку та 35,3 тисячі на машину спеціального призначення. На запчастини до сільськогосподарської техніки та транспорту пішло понад 177 тисяч гривень, ще понад 40 тисяч — на аксесуари до робочого одягу. На конструкційні матеріали та деревостружкові плити підприємство передбачило 2,5 мільйона гривень.

Частина закупівель здійснювалися у рамках відновлення інфраструктури після російської окупації та бойових дій. Витрати КП “Парки Херсона” демонструють, як змінилася роль підприємства в умовах відновлення міста після бойових дій. 

Також за перші п’ять місяців 2025 року комунальне підприємство «Миколаївські парки» витратило десятки мільйонів гривень на різноманітні послуги й товари — від вивезення сміття до оновлення техніки. Найдорожчими стали закупівлі вантажного бортового автомобіля за 8,6 мільйона гривень і дорожніх машин зі змінним обладнанням на базі самоскидів, які обійшлися у 21,8 мільйона.

Інтент А_Степовой

Джерело

Новости Херсона