Здай пропагандистську, застарілу або непотрібну літературу — допоможи ЗСУ. Херсонські бібліотекарі започаткували акцію

За інформацією: Суспільне Херсон.

Книги, які підготували на макулатуру, лежать на полу бібліотеки, Херсон, 12 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

"Кошти за макулатуру будуть спрямовані на автомобіль для 56-ї бригади Збройних Сил України, в якій служить наш депутат Херсонської міської ради В’ячеслав Білковський. Ще до цієї акції наші користувачі приходили до бібліотеки і книги приносили, які їм не потрібні. Ми збирали в окремий куточок, а потім така ініціатива випливла, що ми хочемо допомогти нашим воїнам, які воюють. І їм не вистачає коштів на обладнання", — розповіла завідувачка відділу обслуговування херсонської бібліотеки Зоя Федотова.

Книги українських авторів на полицях бібліотеки, Херсон, 12 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Така ініціатива для України не нова, говорить начальниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська.

"Ми вирішили своїми посильними можливостями долучитися до збору макулатури, яка вже застаріла, яку люди не хочуть мати на своїх поличках. Я маю на увазі література пропагандистська, російська або яка вже втратила свою цікавість для людей. І найголовніше, дуже багато людей готові допомогти, збираємо "донати", але хтось фізично, фінансово не може це зробити", — сказала начальниця управління.

Оголошення про збір непотрібних книг на макулатуру, Херсон, 12 лютого 2024 року. Фото: Суспільне Херсон

Херсонці акцію підтримали. Були випадки, коли книг було так багато, що їх до бібліотеки привозили автівками, говорить Світлана Думинська. Окрім застарілих книжок просять приносити і кнопкові телефони, які потрібні українським військовим.

Також у Херсоні в Корабельному районі, який постійно обстрілює армія РФ, в одному з укриттів відкрили "Book Shelter".

Новости Херсона