Президент Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером підготовку законопроєкту, який посилить систему правопорядку в Україні та гарантує незалежність і дієвість антикорупційної інфраструктури.
Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомив у Телеграмі.
«Дуже хороша й предметна розмова із прем’єр-міністром Великої Британії. Подякував за лідерство Британії у форматі «Рамштайн» і нові санкції проти Росії. Москва має відчувати ціну своєї агресії саме так, як вона на це заслуговує. Ця робота триватиме», — зазначив Зеленський.
Президент поінформував прем'єра Британії «про вчорашню зустріч із російською стороною в Стамбулі, на якій вдалося домовитися про наступний обмін полоненими».
«Українська делегація вкотре наголосила, що має бути припинення вогню, та запропонувала провести зустріч на рівні лідерів до кінця серпня», — підкреслив Зеленський.
Також сторони обговорили дипломатичну роботу з партнерами у Європі та Сполучених Штатах для посилення безпеки. «Дякую за незмінну підтримку», –додав глава держави.
Зеленський поінформував Стармера про підготовку законопроєкту, який посилить систему правопорядку та гарантує незалежність і дієвість антикорупційної інфраструктури.
«Кір запропонував залучити експертів, які можуть бути корисними для довгострокової співпраці. Домовилися бути в контакті щодо цього питання. Ми однаково сприймаємо необхідність захищати цінності нормального життя, протидіяти будь-яким російським впливам і втручанням і робити все, щоб наша Європа стала сильнішою», — зауважив Президент.
Як повідомляв Укрінформ, закононопроєкт №12414, який Верховна Рада ухвалила 22 липня у другому читанні, і який того ж дня підписав Зеленський, викликав стурбованість у низки європейських союзників.
Так, міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп заявив, що антикорупційні інституції України є життєво важливими для продовження реформ і прогресу на шляху до членства в Європейському Союзі.
Міністерство закордонних справ Швеції висловило занепокоєння щодо прийняття Верховною Радою цього закону.
Міністерка закордонних справ Ісландії Торгердур Катрін Гуннарсдоттір висловила занепокоєння через рішення офіційного Києва обмежити незалежність НАБУ і САП.
Фото ілюстративне: Офіс президента