Зменшення американської присутності на східному фланзі НАТО послаблює його — німецька експертка

Скорочення американської присутності на східному фланзі Північноатлантичного Альянсу послабить його позиції щодо Росії та не залишає іншим членам НАТО часу сплановано заповнити цю прогалину.

Таку думку в коментарі Укрінформу висловила ексглава Штабу стратегічного планування НАТО Стефані Бабст.

«Скорочення американських сил на східному фланзі НАТО, якщо це буде підтверджено, серйозно послабить позицію військової оборони НАТО проти Росії та надішле ще один знак умиротворення Москві з боку США», — сказала аналітикиня.

За її словами, європейці та канадці мали б заповнити прогалини, це можливо.

Але більш фундаментальний виклик Бабст вбачає у тому, що європейці і канадці «більше не можуть дозволити собі будувати плани переходу на 5-10 років, протягом яких вони сподіваються зміцнити європейську опору в НАТО і поступово заповнити прогалини».

Бабст, яка є старшим асоційованим членом Європейської мережі лідерства, зазначила, що на зустрічі міністрів закордонних справ НАТО минулого тижня деякі європейці закликали США погодитися на «дорожню карту» для впорядкованого скорочення американських сил у Європі. Але, вважає вона, основне припущення дипломатів є помилковим. «Впорядкований» і «дорожня карта» не є частиною лексикону Трампа. Він навіть не знає значення цих двох термінів. Його політична тактика — шок і страх. Він складається з підриву, брехні, провокацій і примусу. Він не чекатиме, поки Європа збереться. Європейці, канадці та українці, у свою чергу, повинні будувати своє майбутнє стратегічне планування на тому, що Вашингтон більше не є їхнім надійним союзником», — вважає Бабст.

Експертка зауважила, що скорочення американських військ у Європі є лише одним із багатьох варіантів, які має Трамп, щоб тримати Альянс у стані розпаду, підірвати його політичну згуртованість і послабити військове стримування. На її думку, він також може зменшити внески до загального, цивільного та військового бюджетів НАТО, відкликати Командування об'єднаних збройних сил Німеччини в Європі (SACEUR), згорнути Командування НАТО з питань трансформації (ACT) або перешкоджати рішенням НАТО щодо підтримки України. Та найімовірніше, за її словами, Трамп пов’яже оборонні зобов’язання США перед Європою зі своїми торговими, фіскальними чи технологічними вимогами.

Бабст зауважила, що у листопаді минулого року, відразу після переобрання Дональда Трампа президентом США, вона закликала НАТО прорахувати потенційні наслідки раптового та нескоординованого виходу США з Альянсу. Але цього не сталося і було втрачено дорогоцінний час, констатувала вона.

Як повідомлялось, армія США оголосила про заплановану передислокацію американської військової техніки та особового складу з польського військового аеродрому Ясьонка поблизу Жешува, який є ключовим логістичним вузлом для західної військової допомоги Україні.

Американські війська почали перебувати в цьому пункті на південному сході Польщі незадовго до того, як Росія вторглася в Україну в лютому 2022 року.

Джерело

Новости Херсона