Херсон °CРезонансний законопроект не позбавить існуючі населені пункти статусу міста

13.02.2020 Чт 17:55  


Затверджений урядом законопроєкт викликав величезний резонанс по всій Україні.


Жодне з існуючих міст не втратить свій статус з прийняттям Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України». Про це повідомив прес-центр ініціативи «Децентралізація» з посиланням на Мінрегіону.

Оприлюднений законопроєкт, як виявилося, викликав величезний резонанс по всій Україні. У багатьох громадах були стурбовані запропонованими нормами для міст – з чисельністю населення не менше 20 тисяч осіб, а для селищ – не менше 5 тисяч. Дехто встиг порахувати, що з прийняттям закону Україна може втратити сотні міст і селищ міського типу.

В Мінрегіоні заявили, що всі населені пункти, яким статус міст або селищ було присвоєно до набуття чинності відповідною нормою законопроєкту, цей статус збережуть. Натомість ті села, де проживає більше 5 тисяч населення, отримають шанс підвищити свій статус до селища. А селища з населенням понад 20 тисяч, зможуть перетворитися на міста.

Більше того, у Мінрегіоні повідомили, що через резонанс, який викликала проєктна норма щодо міст, це відомство готове спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування змінити або навіть вилучити її ще на стадії розгляду законопроєкту парламентом у першому читанні.

Попри те, що в Мінрегіоні заявили, що «не розуміють» підстав для паніки, яку викликало схвалення урядом вказаного законопроєкту. Хоча це свідчить про погану комунікацію між урядом та громадськістю. Власне, численні комунікаційні провали стали однією з характерних ознак чинної влади, яку уособлює президентська партія «Слуга народу». Що, до речі, визнають у керівництві самої партії.

За даними Держстату, станом на 1 січня 2019 року в Україні налічувалося більше 70 сіл з чисельністю населення понад 5 тисяч. До прикладу, в селі Костянтинівка Запорізької області проживає більше 10 тисяч населення, а в селі Зимна Вода Львівської області – майже 11 тисяч населення.
 
скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.