Симптоми раку молочної залози

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), понад 2,3 мільйона нових випадків раку молочної залози діагностуються щорічно. Це робить рак грудей найпоширенішим онкологічним захворюванням у жінок.

Статистика також показує, що ризик розвитку пухлини з віком значно зростає. Згідно з дослідженнями, близько 80% випадків аномальних змін діагностуються у жінок старше 50 років. Однак це захворювання може виникнути у жінок у будь-якому віці.

У чоловіків рак грудей зустрічається набагато рідше, але він все ж таки можливий. Близько 1% усіх випадків раку молочної залози діагностується у чоловіків. Хоча у чоловіків цей вид раку зустрічається значно рідше, вони також схильні до ризику його розвитку.

Пізня діагностика онкологічного захворювання може мати серйозні наслідки для пацієнта. Лікування може бути складнішим, а результати менш сприятливими. Раннє виявлення пухлини істотно підвищує шанси на повне одужання.

 

Важливо знати основні симптоми, пов’язані з пухлинними змінами в грудях, щоб вчасно звернутися до лікаря для діагностики та лікування. Своєчасне звернення до спеціаліста у разі виникнення підозрілих симптомів дає змогу розпочати лікування на ранній стадії та підвищити шанси на одужання.

Симптоми раку грудей на ранній стадії

Рак молочної залози довгий час може ніяк не проявлятися. У сприйнятті багатьох пацієнтів онкологічні захворювання все ще тісно пов’язані з явними і болісними симптомами. Але в більшості випадків це не так. За цих обставин знання та вміння ідентифікувати малопомітні ознаки раку відіграє важливе значення для ранньої діагностики. До симптомів аномальних змін у грудях належать:

  • Поява ущільнень у тканинах молочної залози.
  • Збільшення або деформація грудей (не пов’язані з природними процесами).
  • Свербіж або лущення.
  • Виділення із сосків (не пов’язані з природними процесами).
  • Поява апельсинової кірки на шкірі грудей.
  • Ознаки запалення, такі як набряк, почервоніння шкіри або підвищена температура грудей.
  • Збільшення лімфатичних вузлів у ділянці пахв або ключиць.

Усі ці симптоми рідко пов’язані з больовими відчуттями, і часто жінки нехтують ними. Не варто ігнорувати зміни в тканинах молочної залози. Це може бути небезпечно і стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому. Це ж стосується і чоловіків.

Якщо рак молочної залози прогресує, він може прорости через шкіру. Це може призвести до появи відкритих ран, які не загоюються. Також можуть виникнути біль у кістках, кашель, задишка, втрата ваги, біль у верхній частині живота, жовтяниця або набряк рук. Симптоми, які виникають у пацієнтів із раком молочної залози на пізній стадії, залежать від того, які органи були уражені раковими клітинами на етапі метастазування.

Якщо ви відчуваєте ущільнення в грудях або інші симптоми, що вказують на аномальні зміни, вам слід звернутися до лікаря. Фахівці LISOD.com.ua рекомендують чекати не довше 4-8 тижнів. Насамперед ви можете звернутися до свого гінеколога, щоб класифікувати симптоми, і у разі потреби отримати призначення на подальше обстеження або лікування. Чоловіки із симптомами раку молочної залози можуть спочатку звернутися до свого сімейного лікаря.

Симптоми, що вказують на пухлину в грудях, також можуть бути ознакою інших, часто менш шкідливих захворювань. ВООЗ, наприклад, повідомляє, що близько 9 з 10 аномальних ущільнень є доброякісними. Крім того, на стан грудей впливають природні чинники, такі як менструальний цикл, вагітність, годування грудьми, гормональні та вікові зміни.

Не забувайте проводити самодіагностику грудей, слідкувати за їх змінами та вчасно звертатися до лікаря. Усе це допоможе збільшити шанси на раннє виявлення не тільки пухлинних клітин, а й інших захворювань.

Новости Херсона