Україна отримала 150-тонний трансформатор за $4,3 мільйона — виробництво профінансував ЄБРР

Завдяки донорській допомозі партнерів українська енергосистема отримала ще один потужний трансформатор, його вартість — 4,3 млн дол.

Як передає Укрінформ, про це Укренерго повідомило у Фейсбуці.

"За рахунок грантового фінансування Європейського банку реконструкції та розвитку і завдяки прямому договору НЕК «Укренерго» з виробником резерв обладнання, для заміни пошкодженого російськими обстрілами, поповнився устаткуванням, що вкрай важливе для стабільного функціонування системи передачі електроенергії", — йдеться у повідомленні.

Як наголосив голова правління Укренерго Віталій Зайченко, виробництво трансформатора такого типу є дуже тривалим. Його вартість перевищила 4,3 млн дол. США. Виробництво було повністю профінансоване ЄБРР.

Але не менш важливим є й аспект логістики, організацією та оплатою якої займалася Програма розвитку ООН в Україні, за сприяння уряду Данії. Провезти обладнання вагою понад 150 т та висотою (на платформі) близько 5 м — можна далеко не кожною дорогою та не кожним мостом.

Зайченко подякував усім партнерам, завдяки яким до нас врешті надійшло це обладнання.

Як повідомлялося, у січні — квітні міжнародні партнери передали українським енергетикам 2628 одиниць енергетичного обладнання. Очікується надходження ще 1974 генераторів, 457 трансформаторів та 191 одиниці іншого обладнання.

Фото: скриншот із відео

Джерело

Новости Херсона