Головні переваги каркасного будівництва

Під час складання каркасних заміських будинків використовуються дуже легкі й недорогі матеріали, тому така технологія домобудівництва дуже популярна в Європі та в нашій країні. Більшість споживачів потребують простого і недорогого житла, яке зводиться в стислі терміни, є комфортним і енергоефективним у плані опалення.

Каркасний метод будівництва дає змогу отримати готове житло всього за один сезон, не чекаючи просідання конструкцій. На відміну від дерев’яних і цегляних будинків, каркасну будівлю можна обшивати й облаштовувати одразу після складання основних стін, перегородок і покрівлі.

Переваги каркасної технології

  • Швидкі темпи будівництва та можливість будувати в будь-яку пору року;
  • Доступна вартість;
  • Відмінні теплотехнічні показники та низькі витрати на опалення;
  • Просторі приміщення та сучасний зовнішній вигляд;
  • Мала вага конструкцій та відсутність просідання конструкції будівлі;
  • Відсутність процесів з використанням мокрих розчинів при складанні;
  • Зручність прокладання комунікацій.

Основна причина доступних цін на подібне житло полягає в тому, що під час будівництва застосовуються дешеві, але якісні матеріали. Практично всі роботи проводяться вручну, з використанням простих інструментів і доступного оснащення. Оскільки матеріали важать небагато, для їхнього підйому не потрібно орендувати автокрани та іншу спецтехніку. Багато робіт можна виконувати влітку і взимку, оскільки під час збирання будівлі практично немає бетонних розчинів, що вимагають усадки або тривалого сушіння поверхонь.

Головні принципи каркасної технології

Для старту будівництва необхідно розробити або придбати вже готовий проєкт каркасного будинку, в якому зазначені всі відомості щодо використовуваних матеріалів, кріпильних елементів. У професійно розробленому проєкті обов’язково мають бути вказані розміри і місце монтажу абсолютно всіх елементів.

Відсутність проекту може призвести до таких проблем, як недостатня товщина теплоізоляційного шару, низька міцність і жорсткість конструкцій, відсутність паро- і гідроізоляції на відповідальних ділянках.

При грамотному підході до будівництва потрібно заздалегідь визначитися з типом і товщиною утеплювача. Це головний матеріал, який відповідає за умови проживання в будинку. Якщо теплоізоляцію підібрано правильно, то в каркасному будинку можна буде жити і влітку, і взимку, витрачаючи зовсім невеликі кошти на обігрів або охолодження.

Як утеплювач сьогодні рекомендується використовувати кам’яну вату, базальт замість скловати і пінопласту, оскільки вона є негорючим, довговічним матеріалом. При якісній гідроізоляції мінераловатний утеплювач може прослужити понад півстоліття, зберігаючи свої теплозберігаючі характеристики.

Одна з найважливіших вимог каркасної технології стосується вибору деревини, яка має бути попередньо висушена і оброблена антисептиками. Якщо в дерев’яному брусі і дошках присутня велика кількість вологи, то зібраний з таких матеріалів каркас буде схильний до усадки, деформацій і розтріскування, що призведе до розхитування відповідальних конструкцій будівлі, підвищенного ризику обвалення споруди. Необроблена антисептиками деревина швидко гниє, що призводить до зниження міцності брусового каркаса і передчасного старіння будівлі.

При складанні каркаса неприпустимо використовувати цвяхи, оскільки вони легко висмикуються з деревини в результаті вібрацій і механічних навантажень. Ідеальними кріпильними елементами для з’єднання дощок і бруса є оцинковані саморізи, оскільки вони міцно утримуються у волокнистій структурі пиломатеріалів, не призводять до гниття деревини.

Каркасні стіни і перегородки мають невелику товщину, тому в таких будівлях виходять більш просторі приміщення, ніж у цегляних котеджах аналогічної площі. На відміну від цегляних і дерев’яних будинків, каркасні виходять дешевшими, але при цьому дуже якісними і зручними для постійного проживання.

Новости Херсона