Херсон °CХерсонский облсовет выделил средства на бесплатную медицинскую диагностику

30.11.2016 Ср 13:31  


 

Відповідно до рішення ІХ сесії Херсонської обласної ради VІІ скликання від 18 листопада 2016 року № 259 «Про внесення змін до програми соціального, економічного та культурного розвитку Херсонської області на 2016 рік» виділено кошти для проведення з 01 грудня 2016 року в обласних закладах охорони здоров’я, за направленням лікаря, безкоштовної медичної діагностики, а саме: загальний аналіз крові, аналіз крові (цукор), аналіз сечі, рентгенографічне обстеження грудної клітини, ультразвукова діагностика (дослідження органів черевної порожнини, сечового міхура, малого тазу (жінки – трансабдомінальним методом), простати (чоловіки).

           
Дане питання було ініційоване новим головою обласною ради Владиславом Мангером, за дорученням якого ми й почали його відпрацьовувати. За даними департаменту охорони здоров’я Херсонської державної адміністрації з’ясувалось, що для запровадження проведення безкоштовної медичної діагностики лише на заплановані перші два місяця потрібно було 2,5 млн.грн. Вільних коштів в бюджеті як завжди звісно не знайшлося. Зробивши аналіз видатків бюджету ми запропонували профінансувати дану програму за рахунок коштів передбачених на збільшення видатків на оплату праці з нарахуваннями апарату Херсонської обласної державної адміністрації. Ці кошти в сумі 2 млн. 895 тис.грн з порушенням бюджетного законодавства були додатково виділенні за час керівництва обласною радою Андрієм Путіловим. Як представник партії влади він пролобіював  виділення цих коштів для адміністрації яка саме і реалізовує політку цієї ж влади в області. На момент здійснення аналізу витрат бюджету від 2 млн. 895 тис.грн залишилось не використаними 2 млн. 341 тис.грн, які ми і запропонували використати як джерело покриття видатків необхідних для забезпечення громадян безоплатною медичною діагностикою.
 
Далі розпочалась тісна співпраця з департаментом охорони здоров’я.  Ми взяли участь у декількох нарадах за участі головних лікарів обласних закладів охорони здоров’я, завідувачів лабораторій і економістів. Відпрацювали єдиний для усіх чотирнадцяти закладів уніфікований підхід до розрахунку вартості аналізів, їх переліку і обліку. Як результат вдалося скоротити видатки з 2,5 млн.грн до 1,338 млн.грн.
 
Після підготовки усієї необхідної інформації дане питання було обговорене з керівниками усіх фракцій обласної ради і винесено на розгляд бюджетної комісії, яка дала свій позитивний висновок.  Як результат плідної роботи  це питання одноголосно підтримали депутати від усіх фракцій.
Відповідні рекомендації, щодо виділення коштів для проведення безкоштовної медичної діагностики в місцевих та районних лікарнях також були надіслані міським головам міст обласного значення та головам районних рад і державних адміністрацій. Які в свою чергу повинні відпрацювати дане питання та здійснити необхідні заходи для передбачення таких видатків на 2017 рік.
 
А в обласних закладах охорони здоров’я (обласна клінічна лікарня, дитяча клінічна лікарня, обласна психіатрична лікарня, обласний протитуберкульозний диспансер, обласний онкологічний диспасер, обласний шкірно-венерологічний диспансер, обласний кардіологічний диспасер, обласний наркологічний диспасер, обласний госпіталь інвалідів ВВ, обласна інфекційна лікарня, відділкова лікарня "Одеська залізниця", Н.Збурьевка туберкульозна лікарня і Н.Троїцька протитуберкульозна лікарня) вже з першого грудня 2016 року мешканці з усієї області зможуть отримати безкоштовну медичну діагностику.
 
Також хотів би звернути вашу увагу ще на одне дуже важливе питання, яке вдалося вирішити під час роботи з департаментом охорони здоров’я. Це виділення коштів у сумі 1 млн. 100 тис.грн на придбання онкопрепаратів для лікування онкохворих в  обласному онкологічному диспансері. Слід зазначити, що на протязі останніх п’яти років на ці цілі з обласного бюджету не виділялось не копійки, а це життя наших громадян хворих на онкологію. Сподіваюсь, що виділені кошти дадуть можливість врятувати життя не одному хворому.
 
За використанням усіх виділених коштів за розпорядженням голови обласної ради В.Мангера встановлений відповідний контроль і звітність. 
 
У разі наявності скарг щодо проведення вищезазначених видів діагностики просимо вас звертатись на гарячу лінію Херсонської обласної ради за телефонами: 0-800-507-574, (0552) 45-51-89 (безкоштовно).
 
Павло Філіпчук,
голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів
виконавчого апарату Херсонської обласної ради

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.