Херсон °CСергій Хлань: у Бутрія та Чабана немає шансів повернутися в ряди ЄС на вибори

03.03.2020 Вт 17:16  


Сьогодні з нами спілкується народний депутат України 8 –го скликання, ТВО керівника Херсонської обласної організації партії «Європейська солідарність» Сергій Хлань


Розмова про майбутнє зрошувальної системи Херсонщини, імовірний пуск води до Криму. Про політичні плани, партійне будівництво, майбутнє ЄС та висновки з минулих років

Про зрошення, вартість води та воду на Крим
— Влітку цього року прийнято закон про концесію, і по суті справи зараз приватизація не розглядається. Розглядається передача об’єкта в експлуатацію. Є ідея, яка на сьогодні наявна в КМУ, об’єднати два канали. Тобто канали і залишаються в державній власності, це і Каховський канал і Північно-Кримський канал. Але по суті вони залишаються як власники державного майна, а всю управлінську функцію планують передати на публічне акціонерне товариство «Води Таврії», яке фактично і буде займатися господарською діяльністю.

— До чого це призведе?
— Це призведе до монополізації процесу, до того, від чого я завжди остерігав коли з’являється один власник, від якого будуть залежати тисячі аграріїв. І спочатку, під цукерочкою здешевлення води та модернізації насосних станцій, а це саме так сьогодні і подається, що є така процедура енергосервіса, якою зараз займається водне господарство. Така процедура існує, тобто насосні станції фактично модернізуються за кошти інвесторів, але інвестори отримують різницю енергозбереження, тобто різницю тарифу і цим компенсують свої вкладення, але вони не беруть участі в господарській діяльності насосної станції. Вони не беруть участі в ціноутворенні подачі води. Тому цей енергосервіс він є вигідним і для держави і для інвесторів, які вкладають кошти.

Ідея концесії – це фактично безкоштовна приватизація. Державне майно віддається не просто в управління, а передається в таку собі неформальну власність. Коли на 50 років передається право займатися господарською діяльністю, ціноутворенням, впливом і фактично тиском на тисячі фермерів Херсонської області.

Про перспективи зрошення на Херсонщині розповів на підсумковій прес-конференції голови Херсонської ОДА народний депутат України Сергій Хлань. Він розповів, про те, що Херсонська обласна рада виділила 20 млн гривень на розвиток у наступному році меліорації на території нашої області.

— Я так розумію, що це і Краснознам’янський каналі…

— Це дві системи. Це Каховський магістральний канал з усіма Р1, Р2, Північно-Кримський, Краснознам’янський… Вся система зрошення.

— Це ж можна припустити, що цей концесіонер зможе подавати воду і в окупований Крим на правах власності?

— Безперечно. Лиш на правах не власності, а на правах концесії. І таким чином фактично прибирається «державна зрада». Тобто, якщо раніше ми казали, що держава Україна не може і не буде ніколи торгувати з окупантами, то на сьогодні ПАТ, приватна компанія, яка має в концесію «Води Таврії», вона безперечно може торгувати з якоюсь фірмою з Белізу і продавати воду офшорній Белізькій фірмі.

А та фірма буде продавати воду в окупований Крим. Або ж не потрібно йти в Белізу, а ті країни, які визнали анексію Криму чи визнали Крим російським, наприклад Венесуела. І венесуельська фірма буде торгувати з «Водами Таврії» абсолютно законно і абсолютно на зрозумілих правах з Кримом, бо вони визнають його російським.

— Основні проблеми, які можуть виникнути у херсонських фермерів, якщо відбудеться така передача в концесію?

Якщо таке відбудеться, то минулорічна істерика стосовно подорожчання води на 7 копійок, яка потім притихла, і всі зібрали хороші врожаї і реалізували продукцію за хороші кошти, то в результаті співвідношення собівартості вода і кінцевий продукт, було не настільки критично і це видасться дитячим сміхом у порівнянні з тим що відбудеться в результаті. Бо на сьогодні держава в будь якому випадку дотує подачу електроенергії головній насосній станції Каховського магістрального каналу і не можу зараз точно сказати який там бюджет, але це відкрита інформація її можна подивитись в державному бюджеті України.

Вона датує працівників, тобто заробітну плату працівників головної насосної станції управлінського апарату. У випадку передачі цього в приватні руки, то відповідно ніяких дотацій не буде, все ляже на ціноутворення і ця ефемерна цукерочка про те, що вода здешевіє через модернізацію та енергоефективність, це все блеф, бо навантаження, яке ляже додатково, воно перекриє те здешевлення і навпаки підніме ціну на воду. Тому 7 копійок минулого року будуть видаватися дитячим сміхом.

— Як ви вважаєте, херсонські фермери розуміють таку загрозу, що їх може чекати?

— Це питання не сьогоднішнє. Воно періодично то загострюється то згасає. Думаю, що фермери дуже добре все це розуміють. Ця хвиля періодично то наростає, то спадає, вже мабуть звикли і серйозно до цього не ставляться. По типу, це якась чергова страшилка…

— Розкажіть, чи будете щось робити, щоб привернути до цього увагу тощо

— Поки це інсайдерська інформація від КМУ. Як тільки з’явится документ і він вийде в публічну площину, тоді можна буде говорити про реальну небезпеку.

— Про партійне будівництво. Нещодавно ви стали т.в.о керівника партії «Європейська солідарність». Регіон у нас складний, хоча якщо взяти результати парламентських виборів, то по Херсону – 8%, по області – 6%. Тобто прохідний відсоток в принципі долали. Які першочергові задачі ставите перед собою і керівництво партії перед вами, а ви — перед партійцями?


— Ми будемо готуватися до місцевих виборів, які заплановані на осінь. Маю сказати, що в парламентській кампанії пройшла повна дискредитація партії «Європейська солідарність» під ефемерними лозунгами, що ці крали, а ми «нові» прийдемо, красти не будемо, треба нових людей, ні в чому не заплямованих. Це привело до того, що на сьогодні ми бачимо, що «хуже нє стало», а стало «катастрофічно погано». Привело до того, що ВВП падає, промвиробництво катастрофічно падає і вже ширми нових облич наїлися. Повертаємося знову до тих людей, які можуть на собі тягнути економіку, котрі можуть говорити про підвищення заробітних плат, пенсій, котрі можуть і проводили реформи, які необхідні країні.

Тому повертаємося до професійних людей у владі і тут як ніколи актуальним стає партійне будівництво, бо прикриваючись своєю непрофесійністю у владі зе-команда фактично реанімувала проросійські настрої, запустивши в країну втікачів Портнова, Лукаш тощо. Сьогодні на загальнодержавних каналах України відбувається фактично «розрив горла» один одному.

І проєвропейськи налаштовані партії і проросійськи налаштовані партії. І в такій бійці ці «нові обличчя» продовжують валити країну, відволікаючи увагу людей на зовнішню політику, вони фактично докрадають залишки того, що можна було зберегти і примножити в умовах війни. Бо війна дала серйозний збій, і напад Росії на 30% знизив економіку нашої країни, тим не менше вдалося вийти з кризи і розпочати зростання. Однак, зараз як ніколи актуальним є мобілізація проєвропейського електорату. Як би не було, але більша частина нашої країни все ж налаштовані на членство в Європейському Союзі на членстві в НАТО. Тому нам дуже важливо реанімувати свій імідж, реанімувати проєвропейський напрямок, мобілізувати навколо себе проєвропейський електорат, йти на вибори і перемагати.

— Діючим депутатам місцевих рад від БПП двері відкриті до «Європейської солідарності»?
— Важкий час відкриває обличчя багатьох людей. Тому, ми зробимо висновки по тому, як вели себе люди в найтяжчі для нас часи, коли нас поливали брехнею, брудом, лиш би «помножити» наш рейтинг на нуль. Безперечно, буде проведено аналіз, в новий склад увійдуть лише ті, хто не здав своїх ідейних принципів, хто залишався на позиціях правди, на позиціях нормальних управлінських дій в тій чи іншій сфері державного управління і діяльності.

— Керівний та кадровий склад районних організацій буде переглянутий?

— Безперечно. У нас деякі однопартійці вже стали слугами народу, і ОПЗЖ і якісь нові місцеві течії і партії. Наша позиція дуже проста: ті, хто поміняв партійну символіку щоб утриматися в якомусь кріслі чи в якійсь більшості, ситуативній чи тимчасовій, то з такими людьми нам не по дорозі…
 
Зазначимо, що діючий заступник голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва Вадим Чабан є наступним у списку кандидатів до обласної ради після Ігора Колихаєва, що покинув обласну раду через обрання до Верховної Ради України.

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.