Херсон °CУ Херсоні стартував форум «Херсонський модернізм: назад у майбутнє»

12.05.2020 Вт 11:59  


У Херсоні стартував художньо-урбаністичний форум «Херсонський модернізм: назад у майбутнє». Проєкт спрямований на популяризацію архітектури модернізму в Херсоні в період між 20-ми і 90-ми роками ХХ століття.


До складу команди, яка буде працювати над втіленням ідеї, увійшли кураторка Юлія Манукян, архітектор Андрій Луцик, фахова екскурсоводка Наталя Шальнова та голова клайпедського відділення Спілки фотохудожників Даріус Вайчекаускас.

"Ми виберемо за хронологією та стилістичною яскравістю 12 об’єктів, дослідимо їх разом зі студентами та молодими митцями, розробимо проекти візуального та інформаційного "оживлення" цих об’єктів. Все це зробить їх видимими на мапі міста та захистить від руйнування та спотворення", — прокоментував Суспільному Андрій Луцик.

Результати проекту включатимуть екскурсію «Невідомий модернізм», екскурсійний буклет і календар з 12 яскравими «модерністськими» об'єктами, створений на основі арт-проектів, які розроблять учасники форуму. У фіналі роботи, керівники планують організувати великий мистецький форум. Кілька дедлайнів заходів заплановані на липень та серпень 2020 року.

За словами Андрія, ідея форуму виникла, коли до Херсона приїздив керівник київського проєкту «Український модернізм» Дмитро Соловйов. Тоді команда архітекторів створювала екскурсії про Херсонський модернізм.


"Наразі в Херсоні виникла реальна загроза втратити деякі з цих об’єктів, зокрема завдяки знищенню унікальних фасадів та інтер’єрів в ході реконструкцій і ремонтів. Так, під загрозою — готель «Фрегат», одна з найяскравіших «модерністських» будівель, справжня архітектурна перлина міста"
, — говорить Андрій Луцик.

Проект "Художньо-урбаністичний форум "Херсонський модернізм: назад в майбутнє", реалізується ХМГО "Інформаційний центр малого та середнього бізнесу та інновацій" та за підтримки Європейського Союзу за програмою House of Europe. Ініціювала проєкт громадська організація "Urban re-Publik". скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.