Херсон °C«Чесна і незаплямована» команда мера А.Дяченка?

01.03.2017 Ср 21:52  


Зранку 17 листопада минулого року оперативними працівниками Управління захисту економіки в Херсонській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України мало місце досить гучне затримання працівника Комунального підприємства теплових мереж «Каховтеплокомуненерго». На якій стадії наразі перебуває слідство – громадськості не відомо.

 
Зі шпальт місцевих газет та інформації, розміщеної в мережі Інтернет в листопаді-грудні 2016р. стало відомо, що поліціянтами було викрито факт отримання каховськими посадовцями хабаря. Мова йшла про 500 доларів США, які вимагав інженер комунального підприємства «Теплокомуненерго»  від мешканця багатоповерхівки М. (назвемо його так) за відключення квартири від централізованого опалення та подальшого встановлення автономного опалення. За словами інженера частину коштів він повинен був передати керівнику цього підприємства Анатолію Перчицю, який є і депутатом міської ради від БПП.  І тільки після виконання вимог про передачу коштів громадянин М. отримав бажаний дозвіл з відміткою КПТМ «Каховтеплокомуненерго» - «видати технічні умови на відключення квартири від центрального опалення». Всі зазначені факти задокументували оперативники, були проведені обшуки, затримання, допити. Пізніше повідомлялося і про те, що інженеру КП пред`явлено підозру у вчинені злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
 
Міський голова 17.11.2016р. на своїй сторінці в facebook розмістив наступну інформацію (вибачайте, цитую мовою оригіналу): «Один из сотрудников КП "Каховтеплокоммунэнерго” сегодня с утра задержан на взятке. В его кабинете нашли 500 долларов - "награду” за разрешение на установку автономного отопления.… По имеющейся информации, директор КП "Каховтеплокоммунэнерго” А. Перчиц в преступлении не замешан.… Любой, кто будет задержан на взятке, должен быть наказан по всей строгости закона, несмотря на связи и знакомства».
 
Чи допускають каховчани, що керівник КПТМ дійсно не причетний до справи, як висловився мер «не замешан»?
 
Мешканці міста, які стикалися з вирішенням питання про відключення помешкань від системи центрального опалення достеменно знають, що рядовий інженер підприємства не наділений правом вирішувати подібні питання, не його це повноваження. І навіть якщо він вимагав від М. певні  кошти – то чи виключно з особистих корисливих інтересів і чи без «доброї на те волі»  директора?
Для можливості відключення житла від системи центрального опалення спершу необхідно звернутися із заявою до міської постійно діючої міжвідомчої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. Склад цієї комісії, до якого входить, зокрема, керівник КПТМ «Каховтеплокомуненерго», затверджено рішенням виконавчого комітету Каховської міськради від 15.03.2016р. № 90.
 
М., який бажав встановити автономне опалення в квартирі, звернувся саме до цієї комісії з заявою і отримав законодавчо обґрунтовану відмову.
 
Як гадаєте - чи не відомо було про це А.Перчицю, як члену комісії  і керівнику підприємства? Адже у випадку надання комісією згоди копія протоколу засідання з прийнятими рішеннями обов’язково  надається КПТМ, заявнику видається картка отримання вимог для відключення від мережі центрального теплопостачання для подальшого встановлення системи автономного опалення, де зазначаються прізвище, адреса проживання заявника, дані про відсутність комунальних боргів. А далі вказується, які КП надали технічні вимоги для відключення:  житловики, тепловики, водопостачальна організація та ін. Дозвіл на видачу заявнику технічних вимог теплопостачальною організацією посвідчується власним підписом А.Перчиця і печаткою підприємства. Кажуть, що саме А.Перчиць як правило особисто курував питаннями дозволу каховчанам на встановлення «автономки». «Останній акорд» у вирішенні питання також за КПТМ - саме це підприємство має зняти абонента з абонентського обліку.А якщо врахувати і неодноразову «турботу» А.Перчиця про заявника і його прохання внести зміни до протоколу засідання міжвідомчої комісії щодо надання М. дозволу на встановлення індивідуального опалення… Тож, коли мислити логічно, то на запитання яким же чином у зазначеній схемі можна обійтися без А.Перчиця, як члена міжвідомчої комісії та керівника теплопостачального підприємства, виникає одна відповідь – жодним.

 «Неприємності» (і доволі серйозні) у інженера КПТМ, у голови міжвідомчої комісії.  Але про пана депутата і його роль у ситуації, що склалася, замовчується. Чи то міський голова «потурбувався» за члена своєї команди  «чесних  і незаплямованих»?
 
Я чудово розумію принцип невинуватості особи і не маю права на цей час без вироку суду стверджувати про вину А.Перчиця у вчиненні кримінального правопорушення. Але відплата за вчинки керівника КПТМ «Каховтеплокомуненерго» має настати і депутат від БПП має знати, що громада буде чітко відстежувати результати досудового розслідування. Ми вже довели, що правова свідомість каховчан зросла і вимогливість до посадовців стосовно дотримання ними норм законодавства також.
 
Депутат Каховської районної ради Олександр Бойко
скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.