Херсон °CУ Херсоні викрили та заблокували роботу ботоферми, яка поширювала фейки на користь РФ

25.11.2021 Чт 12:47  


За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора заблоковано діяльність групи осіб. Їх дії полягали у несанкціонованому втручанні в роботу мереж електрозв'язку, організації «ботоферми» та використовувалися в інтересах агресії РФ проти України. (ч. 2 ст. 361 КК України).

 
Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

За даними слідства, мешканці м. Херсону за адресами свого проживання встановили та адміністрували спеціальне телекомунікаційне обладнання. Воно дозволяло приховувати реальні мережеві ідентифікатори при створенні профілів на соціальних платформах, форумах та у месенджерах, шляхом зміни параметрів та характеристик трафіку.

Лише з 2019 року створено понад 20 тисяч фейкових аккаунтів. Цифрові особистості використовувались для розсилки анонімних повідомлень про мінування, поширення дезінформації, а також інших протиправних дій, спрямованих на дестабілізацію суспільної обстановки в Україні. Оплата за таку діяльність здійснювалася через заборонені російські платіжні системи.

Під час проведення санкціонованих обшуків правоохоронці вилучили комп'ютери з відповідним програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання та понад 3000 SІМ-карток.


Наразі у межах кримінального провадження проводяться відповідні судові експертизи, тривають допити осіб та інші слідчі дії спрямовані на притягнення до кримінальної відповідальності всіх осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення.

Викриття злочину здійснювалося прокурорами спільно зі співробітниками Управління СБУ в Херсонській області. Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України.

скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.