Херсон °CДвижение «Стоп цензуре» и общественные организации обращаются к Совету Церквей

10.02.2015 Вт 11:59  


Сьодні у Верховній Раді буде поставлено на голосування законопроект 1647 який фактично ліквідує Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі (НЕК).

Рух "Стоп цензурі!" і громадські організації звернулись до Ради Церков з роз'ясненням недоцільності існування НЕК.

Звернення медіа-спільноти до Всеукраїнської Ради Церков

і релігійних організацій

Шановні представники Ради Церков і релігійних організацій!

Ми засвідчуємо Вам свою повагу та, поділяючи прагнення на утвердження гуманістичних принципів в українському суспільстві, хочемо донести позицію медіа-спільноти щодо недоцільності подальшого існування Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Відповідно до законодавства України, державний контроль у сфері захисту суспільної моралі здійснюють дев'ять державних органів, які мають встановлені Конституцією і законами України повноваження. У свою чергу, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі (НЕК) попри свою назву, не має повноважень ані експертної установи, яка могла б надавати цим державним органам юридично значимі висновки, аaні правоохоронного органу, який міг би проводити розслідування у разі встановлення порушень. За більш ніж 10 років своєї діяльності НЕК не досяг мети свого створення, натомість журналісти постійно стикаються зі спробами обмежити свободу вираження на підставі надуманих "висновків", що не відповідають чинному законодавству та Конституції України.

За цей час держава вже витратила від 50 до 90 млн грн на утримання цього неефективного органу, найбільшими "досягненнями" якого є заборона мультфільмів, випуск сертифікатів щасливої родини або визнання Тараса Шевченка національним символом України.

Крім того, НЕК і особисто голова комісії Василь Костицький перебувають у тривалому конфлікті з провідними медіа та відомими журналістами, які борються проти утисків прав і свобод громадян України. Внаслідок цього конфлікту звужені і Ваші можливості щодо донесення позиції в питаннях захисту суспільної моралі.

Ми, представники медіа-спільноти, переконані, що утримувати НЕК надалі є не лише недоцільним, але і відверто аморальним.

Розуміючи Вашу стурбованість численними загрозами моралі і моральності, ми, тим не менше, закликаємо Вас не захищати існування Національної комісії з питань моралі – неефективного органу з повноваженнями, що дублюються, утримання якого обходиться в цей скрутний час платникам податків у чималу суму.

Ми переконані, що мораль не можна насадити ані урядовим рішенням ані призначеним урядом квазі-органом. Ми переконані, що лише визнаний авторитет, людяність і мудрість є тими чеснотами, якими має володіти справжня моральна людина і лише така людина може сіяти зерно моралі в суспільстві. Рада Церков, на відміну від НЕК, має високий авторитет в очах суспільства та органів влади та не потребує "посередників" у питаннях моралі.

У свою чергу, ми переконані, що будь-який поборник моралі, чи то члени НЕК, чи то інші свідомі громадяни за бажання можуть на тих же засадах, що й решта громадських об'єднань в Україні, – тобто не за кошт держави, – відстоювати свої позиції.

Ми переконані, що ліквідація НЕК є відділенням зерна від плевел, що дозволить зняти напругу і маніпуляції над темою моралі і зосередитися над пошуком гідної реакції на сучасні виклики – пропаганду, мову ворожнечі, ксенофобію та ін.

З повагою,

Рух "Стоп цензурі!"

Незалежна Асоціація телерадіоМовників

Інститут масової інформації

ГО "Центр UA"

Інститут медіа права

Група з медіа-реформи Реанімаційного Пакету Реформ

ГО "Телекритика"
скачать dle 10.5 отдых на озере Яровое

0 комментариев

Авторизуйтесь, чтобы оставить комментарий.